home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA

Kada je Opel predstavio blizanca američkog Chevrolet Volta, Amperu za evropsko tržište, plan je bio da do kraja ove godine prodaja iznosi 10.000 primeraka.

Zahvaljujući visokim cenama goriva u Evropi, taj plan bi lako mogao biti ostvaren. Naime, posle samo četiri meseca na tržištu, Opel je primio preko 7.000 narudžbina, a visoka prodaja se očekuje i u Velikoj Britaniji gde će se Ampera prodavati pod Vauxhall oznakom. Prodaja u Velikoj Britaniji startuje u maju.

I pored visoke cene od 42.000 evra, čak 60% naručenih Ampera su kupile kompanije za svoje radnike.

Ampera je nedavno proglašena za 2012 Automobil godine u Evropi što je prvi slučaj da takvu nagradu dobije automobil koji je kompletno razvijan u Americi.

Autor: Zoran T. – Autoblog.rs

Slika: Opel



čitanja : 754



Komentari