
Kao što je moglo i da se očekuje, Mercedes se povukao iz partnerstva sa Ducatijem i to samo nekoliko sati nakon što je saopšteno da je Ducati postao dvanaesti Volkswagenov brend.
Saradnja koja je rezultirala nekolicinom posebnih serija motocikala i automobila, te reklamnim kampanjama, zajedničkim pojavljivanjem na raznim događajima i sponzorstvom takmičarskih napora obe strane prekinuta je i već na Herezu gledaćemo Ducatijeve motocikle bez AMG-ovih nalepnica.
U svom saopštenju AMG je jasno naglasio da nikada nije planirao da preuzme Ducati već je njegov cilj da radi na razvoju i usavršavanju vrhunskih sportskih automobila, a na to su trenutno i fokusirani njegovi stručnjaci. Iz višemesečne saradnje proizašla su i dva interesantna vozila, Mercedes-Benz SLK 55 AMG Streetfighter Yellow i Ducati Diavel AMG. Dok bi Nemci još i mogli proizvoditi SLK u boji Ducatijevog nakeda potpuno je jasno da Diavel sa AMG-ovim potpisom neće preživeti promenu vlasničke strukture.
Ono pitanje koje se trenutno provlači kroz glavu je šta će biti sa proizvedenim primercima tih cruisera. Zdrava logika nalaže da će oni postati izuzetno tražena kolekcionarska roba pri čijoj kupovini se neće razmišljati o ceni. Svi oni koji su kupili jedan primerak verovatno već zadovoljno trljaju ruke.
Izvor: Automotoportal.hr
Mercedes sportski uspeh zasniva na Look stilu, žut, črven, sedef plav, jer AMG i SLS kupuju pozeri a ne istnski zaljubljenici, pa je AMGu dobo došla veza za jednu trkačku makinu kao Ducati i ako je bila samo fiktivna.
Pozeri i AMG? hahah Pa Amg vozi elita sto znaju sta je auto. A pozeri i M, e to se uklapa. Samo pogledaj vozace i videces da sam u pravu.