
"BMW" je pre nekoliko dana objavio da planira da investira dodanih 250 miliona funti do kraja 2015. godine u svoja postrojenja u Velikoj Britaniji.
Naime, "BMW" će pomenuti novac uložiti u tri već postojeće fabrike na tlu "Ostrva", a sve u sklopu strategije kompanije za dalji razvoj "MINI" brenda, koja će se prvenstveno ogledati kroz proizvodnju novih modela pod oznakom "MINI" u nerednih nekoliko godina, što bi trebalo značajno da proširi ponudu ove legendarne britanske marke koja se nalazi pod upravom "BMW-a".
Bavarski gigant je prošle godine već odvojio 500 miliona funti za investicije, a novoodobrena četvrtina milijarde dodatni je stimulans za dalji razvoj "Minija", istakli su vodeći ljudi bavarskog proizvođača.
Na taj način ukupne investicije "BMW-a" u "Mini" od 2000. godine dostigle su 1,75 milijardi funti.
Razlog za trošenje tolike svote novca svakako postoji. "MINI" je tokom protekle decenije postigao veliki globalni uspeh otkako je "BMW" preuzeo fabriku.
Glavni proizvodni pogon nalazi se u gradu Oksfordu, odakle je na hiljade "MINI-ja" isporučeno u preko 100 zemalja sveta.
Inače, „BMW“ je 1994. godine kupio „Rover“ grupaciju (u okviru koje se nalazio i „Mini“), a kada su Bavarci 2000. godine rešili da rasformiraju pomenutu grupu, brend „Mini“ je pridružen „BMW“ grupi.
Izvor: Mojauto.rs
Foto: arhiva Autoblog.rs / Mini
kao sto davno rekoh,sta BMW dohvati to i pozlati.ovo je nista sta se ulaze sobzirom koliko im je mini zaradio para i koliko ce tek zaraditi.
Gotivim BMW ali mini jednostavno ne mogu da podnesem! IDealan auto za metro sexualce.
Ne mogu da prezalim Rover-a sto ih nema vise.
Ono je ludilo koliko su im bili dobri modeli pogotovo 75-ca.
Mini mi se zgadio u poslednje vreme sa forom "Mini na 1001 nacin"
Tuto kompleto tuga!
meni se mini bas svidja.skroz je sik i nema sanse da prodje neki mini a da ga nezagledam iako nije skup i luksuzan auto.
tek ce BMW sa njim da siri gamu i da zauzima trziste.
posebno ako je sa fordovim v8 :)))
a mini je rugoba. onaj sat za brzinu moras naocale da stavis da ga vidis koliko je mal :)))
Bio mi je simpa dok ga nisam vozio prvi put (1,6 sa 90 ks), a onda totalno razočarenje. Tvrd "lupa", udobnost na nivou kartinga, tvrde komande, u gepek ne mogu stati ni rezervni ključevi, kvarljiv, čudno zujanje čini se od servo letve, kilometar sat (ajde stvar ukusa), nije neki štediša benzina, delovi otrovno skupi. Polovnog se ne možeš otarasiti i kada "devalviraš" cenu.
Mada ima neki šmek i to mu je jedini plus.
Poslušah iskustva i drugih imaoca, uglavnom su slična...
Pa zbog tog smeka se i pravi i prodaje. On nije ni napravljen da se sa njim porodica komforno odveze do mora. Najbolji i najuspesniji proizvodi su oni koji ispunjavaju svrhu koja im je u glavama dizajnera namenjena od samog pocetka.
Kontra primer je A1. Dizajneri su hteli da bude prakticniji i udobniji od MINI-ja. I jeste prakticniji i udobniji od MINI-ja, ali je i danje nepraktican i neudoban, a pri tom nema ni trecinu MINI-jevog smeka.
@ Đenka
Pucaju bubne opne, ja to govorim stalno, mnogo je bučan i mene sa dvadeset nešto god posle Minija bole leđa! Ne hejtujem to je istina
toma
Ni mislio nisam da se u miniju trebam voziti sa porodicom do mora, to verovatno niko (normalan) nije planirao, ili grešim?
Možda je problem u meni... Prosto godine mi ne dozvoljavaju da se vodim logikom trendi je auto, nema veze što je "kofa" bar je lep i ima lepu boju? Takvim rezonom se verovatno mogu voditi klinci (bogatih roditelja) kojima isti bezpogovorno ispunjavaju želje zarad "mira" u kući, ili nadoknade nečega što se novcem (valjda još uvek) ne može kupiti?
To mi izgleda kao kada sam kao tinejdžer počinjao da pušim, gušim se kašljem, oči ispadaju ali nema veze bar sam "šmeker" držim pljugu u ustima...
To što je u "glavama dizajnera" teško mogu progutati, uostalom izneo sam subjektivno mišljenje i kao takvo ga treba tumačiti, bez namere da blatim pomenutu marku.
Konačno utisak mi je da je tu jako malo muzike za puno para, ali nebitan sam ja...