
Cene izložbenog prostora za sajam automobila u Moskvi naredne godine, izazvale su nezadovoljstvo među proizvođačima automobila. Kako prenosi "Komersant", cena kvadratnog metra će do 1. septembra iznositi 185 evra (prošle godine taj iznos je iznosio 110 evra), a nakon toga datuma će skočiti na astronomskih 250 evra.
Poređenja radi, cena kvadratnog metra izložbenog prostora na sajmu u Frankfurtu iznosi 157, a u Parizu 165 evra. Nažalost, tu nije kraj troškovima.

Zainteresovani učesnici se takođe žale na brojne dodatne troškove koje pred njih postavljaju organizatori, pre svega za transport izložbenih modela unutar sajamskog kompleksa. Uz to, tu su i stogi rokovi za rasklapanje štandova, kao i još strožije kazne ako se "probije" termin.

Predviđa se da će osnovni troškovi u proseku iznositi oko milion evra, što je za mnoge nedopustivo i bezobrazno visok iznos u trenutku pada prodaje na tržištu.
AvtoVAZ je najavio da se pod takvim uslovima neće pojaviti na moskovskom sajmu, a sredstva će preusmeriti na druge promotivne aktivnosti.
- Cene su znatno veće u poređenju sa sajmovima u Frankfurtu i Parizu, dok je broj posetilaca slabiji nego na ovim manifestacijama - izjavio je predstavnik AvtoVAZ-a, koji je dodao da dokle god su ovakvi uslovi na snazi, kompanija neće učestvovati na moskovskom salonu.
Prošlogodišnje izdanje sajma u Moskvi je privuklo preko milion posetilaca, a na njemu su prikazane 23 svetske, 21 evropska i 85 ruskih premijera.
Izvor: Autoportal.rs
Foto: arhiva Autoblog.rs