home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA

Zaneseni postojećom saradnjom uspostavljenom još 2010. godine, Mercedes umalo nije dobio prvi pickup modela u svojoj ponudi, koji se trebao bazirati na sledećoj generaciji Nissanovih Titan i Frontier pickup modela i time konkurisati VW Amarok modelu na određenim globalnim tržištima.

Zahvaljujući udruživanju snaga Daimlera i Renault-Nissan alijanse, sporazum je obuhvatao i stavku da Nissan pruži Mercedesu osnovu, integralni pogon i oslanjanje svojih pickup modela. Mercedesove verzije bi se izdvajale od japanskih upotrebom jedinstvenih oplata karoserije, dajući im više korporativni izgled te ih smeštajući do postojeće komercijalne linije vozila, poput Sprintera, Vita i manjeg Renault-baziranog Citana, na odabranim tržištima.

Kompletan članak na sajtu Vrelegume.rs

Foto: arhiva Autoblog.rs / Nissan



čitanja : 831



Komentari

:))))))
Sad treba svima da bude jasno zasto nas drugar Pit toliko hvali Nissan GT-R! Pa, nada se (potajno) da ce jednog dana izaci "Godzila" sa trokrakom zvezdom na haubi!
:))))))

Autor Optimus Prime 20 Sep 2013, 09:11

Ma da budu srecni ako ima Nissan da Micru, pa da konacno imaju pristojan auto:)

Autor toma 20 Sep 2013, 10:29

Што да не, што да не...

Кад користе пола Сандера, зашто да и на Дастера не крљну нишан??

Autor Гагиба 20 Sep 2013, 12:30

Mogao bi i neki Sandero Stepway kao offroad verzija A klase?

Autor NemanjaBB 20 Sep 2013, 13:47

toma
Propeler može da sanja nešto ovako. Za sada su na City baterjia izazovu.
Ako šta vredi u svetu od ovog segmenta vozila onda je to Nisan i Tojota. Ostalo su truba.
Tako da ako Mercedes dobije Nisan osnovu, šta to ostaje propeleru??

Autor stranac 20 Sep 2013, 15:37