home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA

Tesla Model X definitivno stiže na tržište, a biće dostupan isključivo uz pogon na četiri točka.

Prvi električni SUV će doći na tržište krajem sledeće godine, a očekujemo da pogon na četiri točka omoguće dva električna motora (jedan iznad prednje osovine i jedan iznad zadnje osovine). Tako će raspored snage biti izjednačen, a efikasnost vozila značajno unapređena.

Takođe, za sada je izvesno da će kupci moći izabrati verzije sa baterijama kapaciteta 60 kWh ili 85 kWh.

Izvor: Proauto.ba

Tesla Motors smanjio gubitak u trećem tromesečju

Kako prenosi Tanjug, kalifornijski proizvođač električnih vozila, Tesla Motors, u trećem tromesečju je smanjio neto gubitak sa 110,8 miliona dolara na 38,5 miliona.

Kako prenosi francuski list Kapital, neto gubitak po akciji smanjen je sa 1,05 dolara na 32 centa, ali kada se isključe vanredne stavke, kompanija u posmatranom periodu beleži neto profit po akciji od 12 centi, dok su analitičari predviđali 11 centi.

Za četvrti kvartal tekuće godine, Tesla Motors prognozira isti nivo neto profita po akciji, dok stručnjaci u proseku računaju na 20 centi.

Izvor: Tanjug.rs

Foto: arhiva Autoblog.rs / Tesla Motors



čitanja : 820



Komentari