home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA

Naredna generacija Volkswagen Phaeton modela biće predstavljena tek 2018. godine, kao model za 2019.

Citirajući izvore bliske ovoj kompaniji, “Automotive News” prenosi da je ovaj automobil u potpunosti završen, ali da ne žure da zamene aktuelni model, zato što još uvek ima zadovoljavajuće prodajne brojke u Kini.

Iako je još uvek daleko, novi Phaeton imaće MLB Evo platformu i mnoštvo motora. Priča se da će uključivati i V6 plug-in hibridni pogon sa više od 400 konjskih snaga, V8 TDI sa oko 450 KS i W12 motor na vrhu ranga.

Ranije se moglo čuti da će Phaeton biti jeftiniji, kako bi mogao da bude konkurent modelima poput Chrysler 300 i Ford Taurusa, ali “Automotive News” piše da od toga nema ništa, odnosno da će njegova cena ostati pozamašna (oko 70.000 dolara, odnosno oko 55.000 evra).

Izvor: Totalcar.rs

Foto: arhiva Autoblog.rs / Volkswagen



čitanja : 1213



Komentari

Od koga se to moglo cuti da ce Feton kostati kao Chrysler 300?

Mora da se neko opasno nasalio.

Autor vojvoda 25 Sep 2014, 02:50

Džaba kreče, opet...

Autor Pit 25 Sep 2014, 05:27

Kina je čudo...

Autor MV 25 Sep 2014, 08:07

Nek odustanu vise, ne moze se ovo prodati i kraj. Onaj ko ima taj novac ne zeli VW, a stednja u ovom segmentu ne postoji, so je i Hjundai iskusio.

Autor Fordovac 25 Sep 2014, 14:04