FAS: Proizvodnja ne staje, mada ide sporijim tempom

Kako pišu Novosti, proizvodnja u kragujevačkoj fabrici Fiat automobili Srbija (FCA) odvija se nešto usporenijim tempom nego prošle godine, svi zaposleni su angažovani na svojim radnim mestima i za sada nema nagoveštaja prekida produkcije fiata 500L, sazanaje FoNet u toj fabrici.
Iako ne radimo istim tempom kao prošle godine nema nikakvih najava o prekidu proizvodnje i navodnom dvonedeljnom plaćenom odsustvu, jer se fiat 500L dobro prodaje, rekao je izvor FoNeta.
On je dodao da je tokom prošle godine bilo nekoliko prekida u proizvodnji i da se očekuje da će i ove godine zaposleni verovatno povremeno biti upućivani na plaćena odsustva, ali da za sada nema takvih najava.
Tokom ove sedmice na društvenim mrežama se pojavila informacija da kragujevački FCA, zbog slabe prodaje fiata 500L neće raditi od 24. februara do 9. marta.
Izvor: Novosti.rs
Foto: arhiva Autoblog.rs
FAS: Proizvodnja nestaje :)))
Od redizajna (koji je najavljen, a koji će naverovatnije uslediti kada bude kasno) još uvek ništa, a o još jednom modelu i da ne pričam.
Ništa, ostaje nam samo da čekamo da istekne ugovor sa FIAT-om (2018) i nastavimo tamo gde smo stali sa Zastavom s tim da su sada mašine najnovije, kao i sama fabrika što je jedini plus u ovoj priči. Nadam se da ih FIAT neće pod okriljem noći iščupati i odneti u Italiju kad budu odlazili. :D
Zastava
naravno da hoce, on ih je i doneo!
Ostace ti samo plac, tj. dva pa izvoli! :)))
Nema potrebe za redizajnom, nikad ga nije ni bilo, samo da prekinu sa "obicnim" i stave Trekking branike na sve. Onda bi izgledao manje kao frizider.
RE: P1
http://www.politika.rs/sr/clanak/334422/Srbija/I-radnici-Fijata-taksiraju-na-crno
:)))
RE: carobnjak
Imovina FCAS je u trećinskom vlasniku države tako da bio bi red da podele. :)))
Zastava
"Raspitali smo se: radnici „Fijata”, oni u proizvodnji, mesečno zarade između 27.000 i 31.000 dinara."
Pa šta će s tolkim novcem, imaju li gde da ga potroše...
Dobre plate daje Fiat, nije ni čudo što moraju da taksiraju pride.
Kamo sreće da je država silne novce uložila pametnije, dala tim ljudima, u poljoprivredu, industriju.
Ovako od svega, radnici dobijaju mizerne plate a Fiat ne plaća porez, doprinose, ništa.
Još guli jadnu Srbiju sve u 16.
Klasičan Šojićevski primer, zakitiš direktora i on strovali državno preduzeće.
Mladjo uzo lovu, a za budžet ko te pita, raja nek plati.