home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA

Kako pišu Vrele Gume, Volkswagen nije uspeo da u zadatom roku zadovolji američke vlasti u vezi sa ispravljanjem problema izazvanim dizel skandalom. Američki okružni sudija, Čarls Brejer, postavio je 26. mart kao krajnji rok, rekavši da je „šest meseci dovoljno dugo“. Međutim, čini se da nije tako.

VW je morao do danas da pronađe soluciju sa Američkim ministarstvom pravde, EPA-om i CARB-om, kako da reši problem sa 580.000 vozila pogonjenih spornim dizel motorima.

Kompanija je već zatražila produžetak roka od dve nedelje, a mogle bi da je stignu i razne kazne. Jedno rešenje koje se provlačilo je podrazumevalo da VW otkupi nazad sporna vozila, mada bi to koštalo 9,4 milijarde dolara. Međutim, to ne bi rešilo problem sa „nanetom ekološkom štetom“.

VW je izdao saopštenje da je posvećen rešavanju istrage što je brže moguće i implementiranju rešenja, da bi se povratilo poverenje kupaca i prodavaca. Kompanija je takođe navela da nastavlja da ostvaruje napredak na tom planu i sarađuje sa sudijom Brejerom.

Izvor: Vrelegume.rs



čitanja : 728



Komentari