
Tek što je nedavno proslavila proizvodnju milionitog primerka Superba, Škoda je saopštila da je u fabrici Mlada Boleslav proizvela jubilarni, i to 1.5-milioniti primerak aktuelne, treće generacije Octavije.
Treba podsetiti da je prva generacija predstavljena 1996. godine i da je prodata u više od 1.4 miliona komada, dok je druga generacija između 2004. i 2013. pronašla više od 2.5 miliona vlasnika.
Aktuelna Octavia je nedavno obnovljena (vizuelno se to najviše vidi na prednjem delu sa novim svetlima), a između ostalog je dostupna i u (pro)terenskoj Scout verziji kao i u sportskoj RS varijanti.
Gama motora obuhvata benzince i dizelaše, manuelni i DSG menjač sa dvostrukim kvačilom, kao i pogon na sva četiri točka.
Na kraju, Octavia se sem u Češkoj prooizvodi i u Kini, Indiji, Rusiji, Ukrajini i Kazahstanu.
Ivan Mitić – Autoblog.rs