
Skuplje ne znači uvek i bolje, ali izgleda da ovo pravilo ne važi kada su automobilske gume u pitanju
Tyre Reviews je montirao dva različita seta guma na Mercedes AMG C63, nakon čega su obavili niz testova na zatvorenoj stazi u mokrim i suvim uslovima.
Kao premium gume poslužile su Continentalove SportContact 6S, dok su za dvostruko nižu cenu boje jeftinih pneumatika branile Rotalla RU01 S-Pace.
Rezultat?
Recimo samo da se razlika od 5 posto na papiru u stvarnim uslovima pokazala poprilično dramatičnom, čemu u prilog može da posvedoči i Tyre Reviewsova lutka.
Jeftine gume imaju problem s isporučivanjem konzistentnih performansi na koje možete računati, takođe šalju manje informacija o podlozi, a subjektivno značajno umanjuju doživljaj u vožnji i bezbednost prilikom upravljanja.
Izvor: Tportal.hr