home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA

SsangYong defintivno nije poznat po lepim automobilima, naprotiv. Izgleda da su konačno odlučili da “odreše kesu” i učine nešto po tom pitanju

Južnokorejski proizvođač SsangYong je postao poznat po automobilima, najblaže rečeno, čudnog dizajna, koji su u pokušajima da budu originalni, postajali gotovo groteskni. Ipak, možda se nešto na ovu temu i promeni. CEO SsangYonga Jong Sik Choi potvrdio je da je za dizajn narednog SUV-a Rexton angažovan čuveni studio Pininfarina. Šta više, potpuno novi projekat Rextona je počeo još prošle godine, a premijera s planira za 2021.

Samo, pre nego što se obradujemo, treba imati na umu da je čuveni studio, osim što je umeo da napravo brilijantne automobile kao šro je bio Ferrari 250 LM Stradale Speciale pre 50 godina, umeo i da “uprska” stvari, kao što je to bilo sa Daewoo Tacumom na primer. Sa druge strane, vlasnik SsangYonga i dizajn studija Pininfarina je indijska Mahindra, koja je kupila Pininfarina studio 2015. za oko 140 miliona evra. Na kraju, ili tačnije na početku, samo da se rukovodstvo SsangYonga ne pita mnogo za dizajn, obzirom da su mnogo puta do sada pokazali da imaju jako čudan smisao za lepo.

Izvor: Dmotion.rs

Foto: arhiva Autoblog.rs



čitanja : 725



Komentari