home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA
Renault Zoe

Gornji dom italijanskog parlamenta je odobrio budžet za 2019 kojim 1. marta na snagu stupa i novi zakon o porezima na motorna vozila

Novim zakonom, koji tek treba da odobri Donji dom parlamenta, planirani su podsticaji u iznosu do 6.000 evra za kupovinu automobila s niskom emisijom CO2, kao i dodatno poresko opterećenje za kupce rastrošnih benzinaca i dizelaša.

Tako će kupci novih vozila čiji motori emituju između 161 i 175 grama CO2 po kilometru morati da plate 1.100 evra više poreza, onima s vozilom koje emituje 176 do 200 grama CO2 po kilometru trošak će porasti za 1.600 evra, a onima čija vozila emituju 201 do 250 grama CO2 po kilometru - za 2.000 evra.

Podsticaji na električna i hibridna vozila će biti ograničeni na automobile ukupne vrednosti do 50.000 evra.

Automobilski sektor i pripadajući sindikati su upozorili da bi primena novog zakona mogla da naškodi proizvođačima i dobavljačima, pa da tako ugrozi radna mesta.

Grupa Fiat Chrysler Automobiles N.V., primera radi, u evropskoj ponudi nema ni jedan električni ili hibridni automobil.

Elektrifikovana vozila i ona pogonjena komprimovanim prirodnim gasom trenutno čine 7 posto ukupne prodaje automobila u Italiji.

Izvor: Tportal.hr

Foto: arhiva Autoblog.rs



čitanja : 842



Komentari