home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA
BMW i7 xDrive60

Već 45 godina BMW proizvodi seriju 7 u fabrici Dingolfing u Nemačkoj. Od ere E23, vodeća luksuzna limuzina je u kontinuiranoj proizvodnji u nemačkoj fabrici, a sada je dostignuta važna prekretnica.

Dvomiliono vozilo je sišlo sa proizvodne trake, a to je električni i7 xDrive60 u crnoj boji sa enterijerom od veganske kože.

Dingolfing je prvobitno započeo proizvodnju serije 7 još  1977. pre nego što je prešao na E32 1986. godine. E38 se pojavio 1994. godine, zatim E65 2001. i F01 2008. Kodnog naziva G11, automobil prethodne generacije stigao je na proizvodnu traku po 2015.  Dok je većina njih bila u ponudi sa opcionim dugim međuosovinskim rastojanjem, G70 dolazi u samo jednoj veličini i veći je od bilo kog od svojih prethodnika.

Da bi pripremio fabriku za dolazak G70, BMW je poslednjih godina uložio više od 300 miliona evra. To je prva serija 7 koja dolazi u EV obliku, pridružujući se uobičajenim benzinskim, dizelskim i plug-in hibrid verzijama.

Priredio: Ivan Mitić – Autoblog.rs



čitanja : 608



Komentari