home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA
Suzuki e-Vitara
 
Japanski proizvođač automobila Suzuki Motor Corp. planira da u narednih pet do šest godina uloži više od 700 milijardi rupija (osam milijardi dolara) u Indiju, najavio je izvršni direktor kompanije Tošihiro Suzuki.

Investicija će biti usmerena na razvoj električnih vozila i jačanje proizvodnih kapaciteta, piše Bloomberg.

U fabričkom pogonu u Hansalpuru, u državi Gudžarat, Suzuki će započeti proizvodnju prvog e VITARA SUV-a, koji će se izvoziti u više od 100 zemalja, uključujući Japan i Evropu. Planirano je da ovaj kompleks postane jedan od najvećih automobilskih proizvodnih habova na svetu, sa kapacitetom od milion vozila godišnje.

Suzukijevo ulaganje pomoći će lokalnoj podružnici Maruti Suzuki India Ltd. da do kraja decenije udvostruči kapacitete na četiri miliona vozila godišnje. Indija, koja je već najveće Suzukijevo tržište po prihodima, sada postaje i ključno središte za izvoz električnih automobila.

Kompanija već proizvodi litijum-jonske baterije u saradnji s Toshiba Corp. i Denso Corp., a u cilju smanjenja emisija oslanjaće se na više tehnologija – električne motore, hibride i motore na komprimovani biogas.

Predsednik Maruti Suzukija, R.Č. Bargava, poručio je da će masovna elektrifikacija u Indiji zavisiti od rasta prihoda građana, jer “široka dostupnost električnih vozila zahteva i masovnu pristupačnost”.

Izvor: Biznis.rs / Bloomberg

Foto: Arhiva Autoblog.rs / Suzuki



čitanja : 41



Komentari