home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA
Chery Omoda 5 EV
 
Kineski proizvođač automobila Chery počeće ove godine proizvodnju vozila u Španiji, nakon uzastopnih odlaganja otvaranja svoje prve fabrike u Evropi.

To je rekao jedan visoki rukovodilac kineske kompanije, koji je naglasio da će do početka proizvodnje doći što je pre moguće, preneo je Rojters.

Do odlaganja je došlo iz komercijalnih razloga koji obuhvataju carine Evropske unije na električna vozila (EV) proizvedena u Kini. Prvobitno je Chery planirao da pokrene proizvodnju svojih vozila u Barseloni 2024. godine.

Kineski proizvođači automobila su stekli tržišni udeo u Španiji u jeku agresivnog rata cena proizvođača električnih vozila širom sveta.

Lokalne vlasti su pozdravile investiciju Cherya, u fabriku koja se nalazi u bivšim proizvodnim pogonima japanskog proizvođača automobila Nissan. To je ujedno i pozitivan primer bližih komercijalnih veza između Španije i Kine i odraz potencijala Španije kao drugog najvećeg proizvođača automobila u Evropi.

Fabrika u Barseloni je zajedničko ulaganje španskog proizvođača automobila Ebro i kompanije Chery, prenosi Tanjug.

Izvor: Politika.rs / Tanjug

Foto: Arhiva Autoblog.rs / Chery



čitanja : 52



Komentari