
Uz to, rekao je da je ova kompanija otvorena za istraživanje koncepta ako postoji dovoljno interesovanja kupaca.
„Volim da pažljivo pratim povratne informacije kupaca“, rekao je Jamaguči. „Želimo da čujemo od kupaca i pažljivo slušamo šta tržište traži.“
Robustniji CX-5 bi se savršeno uklopio u današnju konkurenciju, navodi Motor1. Veliki broj kompaktnih SUV vozila u SAD već nudi opremu za vožnju na otvorenom – Honda CR-V TrailSport, Nissan Rogue Rock Creek i Toyota RAV4 Woodland, između ostalih modela.
Ovi modeli ipak nisu hardkor terenci. Većina dolazi sa dodatnim zaštitnim elemnetima, blago podignutim vešanjem i nekoliko dodataka usmerenih na terensku vožnju kako bi se poboljšao njihov izgled i mogućnosti vožnje. Ipak, slična varijanta za CX-5 mogla bi da proširi njegovu privlačnost bez odstupanja od njegovih prednosti.
Od debija 2011. godine, Mazda je inače prodala preko 5 miliona jedinica modela CX-5, što ga čini najuspešnijim SUV-om kompanije do sada.
Priredio: Ivan Mitić – Autoblog.rs