
Nemački proizvođač automobila je za prvu opremu svog potpuno električnog sportskog terenskog vozila izabrao Goodyearove pneumatike Eagle F1 Asymmetric 3 SUV. Zahvaljujući svojoj tehnički naprednoj konstrukciji, ovi pneumatici se uspešno suočavaju sa izazovima većeg habanja koje donose vozila na električni pogon.

Audi je početkom 1980-tih napravio 12 prototipova čuvenog modela Quattro sa volanom na desnoj strani, pre nego što je britanskim kupcima ponudio serijsku verziju ovog automobila.

Direktor Ferrarija Luis Kamileri trenutno je pod pritiskom, zato što pokušava da postigne ambiciozne ciljeve koje je Serđo Markione postavio pre svoje smrti.

Sledećeg meseca Aston Martin će biti izlistan na Londonskoj berzi. Ponuda je najavljena za prvu polovinu oktobra, s rasponom cene deonice od 17,50 do 22,50 funti. Time je vrednost cele grupe procenjena na 4,0 do 5,1 milijardu funti.

Kao prvi nemački proizvođač automobila, Porsche odustaje od proizvodnje automobila s motorima na dizel, saopšteno je u nedelju u Štutgartu.

Beograd je mnogo uradio poslednjih godina na pošumljavanju i poboljšanju ekološke situacije. Jedan od važnih ciljeva je i da se radi na tome da bude što više električnih vozila i bicikala u gradskom saobraćaju, izjavio je zamenik gradonačelnika Goran Vesić.

Novi ruski proizvođač automobila počeo je reklamnu kampanju za svoj serijski sedan Aurus Senat.

Mobilni telefoni krivci za desetine izgubljenih života u saobraćajnim nesrećama širom Britanije
U poslednjem istraživanju britanske regulatorne agencije za elektronske kombinacije Ofkom posebno je istaknuta zavisnost Britanaca od mobilnog telefona. Navodi se da vlasnici smartfona moraju barem jednom u 12 minuta da provere svoje telefone, a dve trećine njih je izjavilo da su im oni postali osnovni deo života.

Jedna od najmlađih auto-kompanija, kineski start-ap Byton, najavljuje ofanzivu na evropsko tržište.

Francuski proizvođač automobila PSA Group traži od francuske vlade da ponovo uvede podsticaje za prodaju hibridnih vozila, predstavivši hibridne verzije većih modela automobila usklađene s postroženim evropskim propisima o emisiji štetnih gasova.

Američka automobilska kompanija "Tesla" ostala je bez još jednog rukovodioca. Potpredsednik "Teslinog" odeljenja za globalni lanac snabdevanja Liam O'Connor podneo je ostavku, izveštava CNBC. Informaciju o njegovom odlasku prvi je preneo "Bloomberg", nakon što su pojedini insajderski izvori iz kompanije potvrdili ostavku O'Connora.

Britanski portal Parkers New Car Awards 2019. je sproveo veliko istraživanje i analizu, u kojoj je japanski model imao najviše razloga za slavlje

Jaguar pokušava na sve načine da promoviše svoj potpuno električni krosover I-Pace, a poslednji način na koji je to učinio jeste da to što je pokazao koliki je njegov domet sa jednim punjenjem u realnim uslovima.