
Prema saopštenju koje je danas pušteno u javnost, a zvuči kao prvoaprilska šala, Volkswagen je najavio promenu imena kompanije za američko tržište, na kome bi njegovi novi električni automobili trebalo da nose naziv – Voltswagen.

Žiri izbora za Svetski automobil godine 2021 (World Car of the Year 2021) je danas objavio listu finalista koji učestvuju u ovom izboru.

Početkom ove godine Ken Block i njegov Hoonigan Racing su najavili da su sugymkhana guru i Ford krenuli različitim putevima. Partnerstvo je okončano nakon jedne decenije, a nakon njega su ostale sjajne "mašine" koje su sada dostupne na tržištu.

Frontmen grupe Jamiroquai Jay Kay je odlučio da proda svoj BMW 3.0 CSL.

Kineski proizvođač telefona, nakon romobila navodno planira nova električna vozila.

Svako ko prebrzo vozi u Belgiji i bude uhvaćen, uz novčanu kaznu, dobija i pismo vozača koji je skrivio nesreću s poginulim osobama, piše Gazet van Antwerpen. U tom pismu se, naravno, izražava kajanje i tuga, prenosi Revija HAK.

Kompanija Tesla spada među najvrednije na svetu, ali s obzirom na "krštenicu" nemaju mnogo modela u ponudi, pogotovo kada ih uporedimo sa nekim drugim kompanijama.

Volkswagen of America će u aprilu izgleda postati Voltswagen of America, prema press saopštenju koje je kratko bilo dostupno na sajtu ovog proizvođača. Kompanija je u međuvremenu već uklonila ovaj dokument.

Južnokorejski proizvođač automobila Hyundai planira da privremeno obustavi proizvodnju u glavnoj fabrici blizu grada Ulsana zbog nestašice čipova.

• Broj primeraka modela 500 napravljenih u Poljskoj je dostigao 2,5 miliona: rekordna brojka za jedan model proizveden u fabrici grupe Stellantis u gradu Tihi (Tichy)

Prošle godine u Srbiji prvi put registrovano 20.889 novih putničkih vozila
Ako nam je za utehu, onda je srpsko tržište automobila u prošloj, prvoj godini pandemije virusa korona, bilo vitalnije od mnogih u Evropskoj uniji, ali i u bližem okruženju.

Sem prvog primerka novog Ford Bronca, na Barrett-Jackson Scottsdale aukciji u Arizoni je proteklog vikenda prodato još nekoliko prvih primeraka zanimljivih novih modela.

Sećanje na čoveka koji je od automobila stvorio naše božanstvo!
U nedelju uveče, 28. marta, napustio nas je jedan od stvaralaca domaće oldtajmer scene Milan Posavec – Lemi. Iznenadni srčani udar, prekinuo je sve životne ali i planove za pokretanje skupova klasičnih automobila nakon korona zatišja.

Izložba „U gudurama Amerike” biće organizovana od 8. do 30. aprila u bioskopu „Balkan” i predstaviće radove tri autora: video-rad „Zvuci rodnog kraja” Mladena Miljanovića, skulpturu „Yugo Amerika” Radoša Antonijevića i instalaciju „Amerika” Nenada Maleševića, saopštio je organizator, prenosi Tanjug.

Vozila na ruskim putevima u proseku su dve i po godine starija od automobila koji se voze u Evropskoj uniji.