home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA
WRC biciklista

Večno pitanje je da li se brže putuje na dva ili na četiri točka. Ovaj put nam odgovor daje intenzivna trka niz brdo Lousã u Portugalu, i to sa dva potpuno različita načina prevoza.

Zdrav razum nam govori da downhill bicikl nema nikakve šanse pored WRC reli automobila sa 300KS. Ipak, dvoboj između Danija Sordoa u njegovom Hyundaiju i20 WRC sa kojim učestvuje u Svetskom reli šampionatu i španskog freeridera Andreu Lacondeguya je pokazao da sve i nije baš onako kako izgleda na prvi pogled.

Ova dva potpuno različita vozača su se tako našla na crti na vrhu brda Lousã u srcu Portugala, Sordo na reli stazi, Lacondeguy na biciklističkoj stazi odmah pored.

Njihove putanje su se preklapale, automobil je skakao preko bicikliste i obratno, dok su obojica neverovatno brzinom "proleteli" kroz zelenilo i pejzaž koji je "okićen" vetrenjačama.

Brdo Lousã se još u osamdesetim i devedesetim godinama prošlog veka nalazilo u okviru relija Portugal koji se bodovao za Svetski reli šampionat, dok je ova biciklistička staza omiljena staza proslavljenog downhill šampiona Dana Athertona, ali i samog Lacondeguya.

Nakon trke Lacondeguy je rekao: "Dani je bio jednostavno lud u automobilu. Već pri prvom pokušaju vožnje na ovoj stazi je u prvu krivinu punu kamenja i makadama uleteo takvom žestinom, i prošao savršeno kroz nju. Nisam mogao da verujem. Čovek je iz prve perfketno prošao."

Sordo je za Lacondeguya rekao: "Neverovatno je ono što radi, i ovako smo zaista mogli da vidimo dve potpuno različite dimenzije brzine WRC automobila i bicikla. Impresioniran sam zaista, ono što radi je neverovatno. Uvek je lepo videti kako radi skokove i lude spustove."

Naravno, na kraju je neko morao da bude pobednik. To je bio Sordo, ali jedva.

Izvor: Klix.ba



čitanja : 776



Komentari