home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA
Traktor

Iako su Amiši i Menoniti uspeli da odole porocima modernog doba, neke blagodati su si ipak priuštili.

Izuzetak u kojem je dozvoljena upotreba modernih uređaja je poljoprivreda, odnosno obrada tla. Kako bi si olakšali obradu, odnosno povećali prinose, nejetko koriste poljoprivrednu mehanizaciju. Ali uz jednu drastičnu promenu, a to je korišćenje isključivo čeličnih točkova, navodi Index.hr.

Pogađate, za to postoji razlog i nije vezan za primarnu namenu. Naime, čelični točkovi su izuzetno neudobni za vožnju na tvrdoj podlozi pa se time sprečava korišćenje traktora za transport ljudi. Za običnu vožnju su dozvoljena daleko jednostavnija sredstva koja koriste snagu korisnika (bicikl) ili pomoć životinje (zaprega).

Ipak, poslednjih godina traktori su dobili gumene obloge na točkovima, da se asfalt ne bi uništio prilikom transporta poljoprivrednih proizvoda do mesta otkupa.

Izvor: Index.hr

Foto: Screenshot YouTube



čitanja : 8233



Komentari