
Posle nedavne svetske premijere standardnog modela na Salonu automobila u Barseloni, Opelova sportska Insignia OPC (Opel Performance Center) je sada dobila i svoje karavansko izdanje – model Insignia OPC Sports Tourer.

Suzuki je proslavio proizvodnju jubilarnog, 10-milionitog primerka svog malog gradskog modela Alto.

Američki predsednik Barak Obama je predložio nove standarde o potrošnji goriva i emisiji štetnih gasova za američku automobilsku industriju koji bi, kako je rekao, trebalo da izvedu SAD na put ka čistijoj životnoj sredini i boljoj efikasnosti u potrošnji goriva.

Mada je u žiži svetske automobilske javnosti u ovom trenutku, pre svega, pokušaj Fiata da sklopi sporazum sa Opelom (trenutno u vlasništvu američkog GM-a), iza kulisa su se pojavile i glasine o tome da se navodno sprema gašenje jedne od marki, koja se nalazi u sastavu italijanske kompanije – premium brenda Lancia.
Suzuki SX4 1.5 GLX po akcijskoj ceni

Euro Sumar, uvoznik Suzukijevih automobila za Srbiju (www.suzuki-srbija.rs), zainteresovanim kupcima ograničenu količinu modela SX4 1.5 GLX po sniženoj ceni od 11.990 evra sa PDV-om (1.100 evra manje od dosadašnje cene).
Autokomerc 23. maja organizuje Open Day

Beogradski Autokomerc, ovlašćeni prodavac i serviser Volkswagen i Audi automobila (www.autokomerc.net), 23. maja organizuje tradicionalni majski Autokomerc Open Day (na Autokomerc Karting Centru, Prva ulica 84/c, 11271 Beograd, početak u 10:00h).
Audi Q5 Custom Concept

Na tradicionalnom skupu tjunera Wörthersee Tour u Austriji (ove godine od 20. do 23. maja, i to po 28. put), Audi će publici, između ostalih već poznatih modela (kao što su R8 5.2 FSI quattro, TT RS i koncept A1 Sportback), prikazati i koncept modifikovanog SUV modela Q5.
VIDEO I : Cadillac CTS-V vs BMW M5

Prema poslednjim vestima, Volkswagen će u svojoj fabrici u Južnoj Africi naredne godine konačno prestati da proizvodi Golf prve generacije, odnosno Citi Golf, kako se tamo zove.

Nakon prošlogodišnjeg specijalnog Fiata 500 by DIESEL, nastalog kao rezultat saradnje dizajnerskog tima Fiatovog Centro Style-a i brenda DIESEL, na red je došla i njegova kabrio verzija – Fiat 500C by DIESEL.

Nemački tjuner Avus Performance nastavlja da izbacuje modifikovane varijante Audijevih modela, pa je tako, posle modela RS6 i A5, na red stigao i SUV model Q7, i to u njegova verzija sa 4.2L TDI dizelašem.