
Koliko god da vodite računa o nivou goriva u svom rezervoaru, često se dogodi da vam se upali lampica za "rezervu".
Električni Audi e-Tron GTR kao naslednik modela R8

Ako se najnovije informacije pokažu kao tačne, Audi R8 će dobiti naslednika u vidu električnog sportskog automobila.

Pre nekoliko dana je objavljena vest o rezultatima donekle kontroverzne studije nemačkog IFO instituta koja je pokazala da u životnom veku električnih automobila, od proizvodnje do kraja korišćenja, oni po pređenom kilometru zagađuju okolinu i do 28% više nego dizelski automobili.

Proizvođač električnih vozila Tesla je saopštio da je poslao tim da istraži video zapis koji je odjeknuo na kineskim društvenim medijima, a u kome je prikazana eksplozija automobila Tesla Model S, koji je majnoviji u nizu požara Teslinih automobila.

Vojnotehnički institut u saradnji sa privrednim društvom „Zastava TERVO” iz Kragujevca učestvovao je u projektovanju novog terenskog vozila „Zastava NTV“ koje je proizvedeno u kragujevačkoj fabrici u dve varijante – kao kombi sa produženom kabinom za prevoz 8+1 lica i teretno vozilo sa kratkom kabinom za transport oruđa i materijala mase do 1,4 tone.
Citroen najavio novi električni koncept automobil

Citroen ove godine slavi 100-godišnjicu pa će povodom ovog značajnog jubileja predstaviti i nekoliko koncept vozila.
Električni Genesis Essentia coupe bi mogao da stigne 2021. godine

Koncepti dolaze i odlaze, neki su uzbudljiviji od drugih, a mnogi od njih odu u zaborav. Ali, to ne važi za prelepi električni coupe Essentia koji je predstavljen na prošlogodišnjem Sajmu automobila u Njujorku.
Ford razvija novi "pristupačan" model

Američki Ford je prošle godine okončao proizvodnju svih malih automobila na tržištu SAD, uključujući Fiestu, Focus i Fusion (Mondeo na evropskom tržištu), te Taurus. Ford je odlučio da se fokusira na ono što Amerikanci najčešće traže – krosovere.

Maserati je na ovogodišnjem Sajmu u Njujorku umesto novog automobila predstavio Levante GTS One of One, a njegov vlasnik je dvostruki NBA šampion Rej Alen.