home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA
Markes F1

MotoGP šampion Mark Markes je imao jedinstvenu priliku da se na stazi Red Bull Ring u Austriji vozi i u bolidu Formule 1 i na motociklu, pa da reši dilemu da li je brži na dva ili na četiri točka.

Pre par meseci, četvorostruki MotoGP šampion Mark Markes je Red Bull Ring u Spielbergu (Austrija) doživeo iz, za njega, sasvim nove perspektive. Zajedno sa timskim kolegom Danijem Pedrosom i motocross legendom Tonijem Kairolijem, Španac je u F1 bolidu Scuderije Toro Rosso odvezao nekoliko krugova na ovoj stazi.

"To je bilo neverovatno iskustvo, i jedan od najlepših trenutaka moje karijere. Ogromna je razlika u odnosu na MotoGP", rekao je tada, nakon vožnje u F1 vozilu.

Nakon što je prošlog vikenda na istoj stazi vozio MotoGP trku za Veliku nagradu Austrije, objavljen je video u kome se upoređuje njegova vožnja na dva i na četiri točka. Konačan rezultat je možda iznenađujući, ali samo na prvi pogled.

Iako je četvorostruki šampion u MotoGP-u, a sa Formulom 1 je imao tek kratku obuku pre vožnje, Markes je u F1 bolidu krug obišao skoro devet sekundi brže nego na motociklu. Robusni MotoGP motocikl je kapitulirao pred moćnom Formulom 1.

U videu pogledajte kako izgleda kada se Markes na Moto GP motociklu trka protiv Markesa u automobilu Formule 1.

Izvor: Klix.ba / YouTube



čitanja : 960



Komentari