
Nakon što je zainteresovanim kupcima prvo ponudio blindirani model X5 Security koji ispunjava sve bezbednosne zahteve balističkog nivoa VR4, BMW je ponudu sada proširio i modelom X5 Security Plus, odnosno X5-icom koja pruža zaštitu i od napada Kalašnjikovim AK-47.

Pošto su nedavno lovci na automobilske novitete uspeli da uhvate nemaskirani prototip sportske Opel Insignije OPC (odnosno Vauxhall Insignije VXR kako će se zvati u Velikoj Britaniji), ove prve zvanične slike ne donose neko iznenađenje u pogledu njenog izgleda, pa zato više pažnje privlači motor.
Procedura zamene starog automobila za novi Punto

Program zamene starih automobila za Fijatov "punto" iz Kragujevca, uz popust od 1.000 evra počinje danas.

Evo i prvih oficijelnih fotografija restilizovanog Audijevog SUV modela Q7, koji će se pred publikom premijerno pojaviti na predstojećem Salonu automobila u Šangaju.

Kinesko kopiranje već postojećih evropskih i japanskih automobila nije baš neka novost, pa još jedan klon ne predstavlja nikakvo iznenađenje.

Državni sekretar u Ministarstvu finansija Vuk Đoković najavio je danas da će u četvrtak na sednici vlade biti usvojena uredba o preregistraciji vozila sa crnogorskim tablicama.

U fabrici automobila Zastava do sada je proizvedeno ukupno 300 vozila "punto klasik", izjavio je direktor fabrike Zastava auto Zoran Bogdanović.

Aston Martin je danas i zvanično saopštio da će njihov dugo očekivani model Rapide (u formi koncept vozila inače predstavljen još početkom 2006. godine na Salonu automobila u Detroitu) pokretati 6,0 litarski V12 motor sa 470 konja i 600 Nm obrtnog momenta (u paru sa šestostepenom Touchtronic automatskom transmisijom).

Japanska Tojota, najveći proizvođač automobila na svetu, mogla bi naduvati operativni gubitak od preko pet milijardi dolara u ovoj poslovnoj godini.

Srbija ima čast da prva otvori drift sezonu, u Kragujevcu 9. i 10. maja u okviru obeležavanja Đurđevdana - Dana grada. Naime, Kragujevac je prošle godine bio domaćin internacionalnog hepeninga - drift manifestacije “King of Europe“.

Podsećanja radi, nedavno je kineski Chery Automobile najavio lansiranje dva svoja nova podbrenda, nazvana Riich i Rely. Tako su prvo predstavljeni modeli Riich G6 i G5, a sada je stigao i najmanji u ponudi – Riich M1.
VIDEO : Scion iQ Concept
Više o Scionu iQ možete pročitati OVDE.

Britanski AC Cars je saopštio da će novu generaciju već odavno legendardnog modela AC Cobra lansirati ove nedelje i to na događaju Top Marques car show, koji će se održati u Monaku.

Američko ministarstvo finansija zatražilo je od "Dženeral motorsa" (GM), najvećeg domaćeg proizvođača kola, da do 1. juna obavi sve neophodne pripreme za eventualno podnošenje zahteva za sudskom zaštitom od bankrota, iako posrnula gigantska autokompanija tvrdi da može da izađe iz krize vlastitim snagama, piše "Njujork tajms".