
Na Tesla Q1 konferencijskom pozivu, koji je održan u sredu, CEO Tesle, Elon Musk pozvao je preduzetnike da se preorijentišu na posao sa litijumom. On je naveo da su margine zarade na litijumu veoma velike, a da je istovremeno potrebno što više litijuma, kako bi se pospešila proizvodnja električnih vozila.

Vozač Red Bula, Maks Verštapen, trijumfovao je na trci u Imoli i kompletirao svoj sjajni vikend na stazi “Enco i Dino Ferari”.

Naučnici iz Australije testiraju štampane solarne panele koji bi trebalo da omoguće Teslinom Modelu 3 da pređe 15.100 kilometara tokom putovanja koje startuje u septembru.

Kako pišu pojedini mediji, Mazdin rotacioni motor konačno kreće u proizvodnju.

Mercedes-Benz AMG GT Black Series je bez sumnje brutalan automobil, ali sada se na tržištu pojavio stariji model o kojem sanjaju mnogi. Reč je o modelu SL65 AMG, koji se prodaje u SAD-u, a cena koju vlasnik traži iznosi 336.000 dolara.

Češki milijarder Radim Passer (58) koji je jurio 417 km/h nemačkom autoputem, prijavljen je zbog opasne vožnje, odnosno utrkivanja, mada na to delu autoputa nije bilo ograničenja. Tokom vožnje se snimao. Prema podacima Državnog tužilaštva u Stendhalu to nije krivično delo.

Proizvođač sportskih automobila Ferrari povući će 2.222 automobila u Kini zbog potencijalnog kvara kočionog sistema, saopštila je kineska tržišna regulatorna služba.
WRC 2022, 2. Croatia Rally (drugi dan) – Magla, vetar, skokovi i probušene gume zaustavili Rovanperu

Drugi dan CROATIA RALLY protekao je potpuno drugačije od prvog, kada je sjajni Rovanpera briljirao i ostvario prednost od preko jednog minuta.