
Ruski grad Apatiti, koji se nalazi unutar Artičkog kruga, dospeo je na naslovne strane širom sveta zbog prilično bizarnog incidenta. Naime, pijani muškarac u kasnim dvadesetim godinama ukrao je oklopni transporter iz obližnje paravojne škole kako bi njime divljao gradom.

Ako i pored bogate ponude aktuelnih Range Rover modela ipak želite nešto drugačije, prava adresa za to je Jensen International Automotive.
Chrysler priprema crossover na bazi Pacifice

Posle ukidanja sedana 200, Chrysler je ostao na samo dva modela (sedan 300 i MPV vozilo Pacifica), ali veliki šef Serđo Markijone je američkim medijima potvrdio da je u planu novi model, i to crossover na bazi Pacifice.

Proizvođač superluksuznih limuzina u 2017. prodao je širom sveta 3.362 automobila, uz pad od 16,2% u odnosu na 2016. Glavni razlog za lošiji rezultat u 2017. godini je odsustvo modela Phantom zbog smene generacija.

Tek što je predstavljen pre nekoliko nedelja, novi Lamborghinijev SUV Urus već dobija i prvi tjuning paket. Naime, tjuning kuće u poslednje vreme veoma brzo nakon predstavljanja pojedinih modela na tržište plasiraju svoje dodatke, a najbrža je ovoga puta bila ruska kompanija TopCar Design.

Nedavno najavljen jednom teaser slikom, Datsun Cross je danas i zvanično promovisan u Džakarti.

Pravim mukama na 40. DAKAR RELIJU najzad se nazire kraj. Naime već sutrašnji cilj etape je u KORDOBI a poslednja 14. vodi oko tog grada u Argentini.

Minijev šef dizajna je otkrio nekoliko detalja o budućem električno pokretanom Minijevom modelu za koji pre svega kaže da će biti "istinski Mini" iako će imati određene jedinstvene karakteristike spoljašnjeg i unutrašnjeg dizajna.

Japanski proizvođač Nissan planira da transformiše svoj premium sub-brand, Infiniti, u pretežno električni brend, rekao je direktor Nissana, Hiroto Saikawa. Svi novi Infiniti modeli od 2021. će biti električni ili takozvani “e-Power” hibridi, osim velikih SUV-a, izjavio je Saikawa na konferenciji u Detroitu.

Subaru Impreza WRX STI među ljubiteljima brze vožnje uživa visoki status. Ovaj kompaktni automobil za ne preterano visoku cenu nudi vozački doživljaj trkačke mašine, a sve zahvaljujući potentnom četvorocilindričnom bokseru, fino izbalansiranom oslanjanju i performansama Subaruovog simetričnog integralnog pogona.

Iz Volkswagena su pre 10-ak dana objavili da su u 2017. isporučili rekordnih 10,7 miliona automobila. A to znači da je nemački automobilski koncern zadržao titulu najprodavanije marke na svetu. Neki su ipak nezadovoljni, odnosno, osporavaju te rezultate.

Petu godinu zaredom Renault Grupa pomera granice prodajnih rezultata. Sa 3,76 miliona prodatih jedinica Grupa je povećala prodaju za 8,5% globalno u poređenju sa 2016. godinom.

Štrajkovi upozorenja u fabrikama proizvođača automobila “Opel” poslali su jasnu poruku novim vlasnicima, francuskoj kompaniji PSA, rekao je Jerg Hofman, predsednik sindikata radnika “IG metal”, koji okuplja nemačke radnike u industriji.