
Aktuelni šampion Formule E, Lukas Di Grasi, smatra da je veoma važno za šampionat da u petoj sezoni Formule E, dizajn ne prati ideje i izgled tradicionalnih bolida sa jednim sedištem, kakvi se voze u Formuli 1.
Ponovo moguća registracija polovnih i novih vozila iz uvoza

Kako prenosi Tanjug, Vlada Srbije imenovala je na današnjoj sednici Jasminu Milošević za v. d. direktora Agencije za bezbednost saobraćaja i time je otklonjen zastoj u registraciji novih i polovnih vozila iz uvoza.

Iz BMW perspektive, tekuća DTM sezona ima izgleda da bude najneuspešnija otkako se proizvođač iz Minhena vratio u ovaj turing šampionat.

Grand Motors je novi sponzor Košarkaškog saveza Srbije: šampioni će ubuduće voziti Ford
Ford, verni pratilac vrhunskih sportista širom sveta, obnavlja marketinšku saradnju sa srpskim najtrofenijim sportom – košarkom. U Grand Motorsu, ovlašćenom uvozniku, prodavcu i serviseru automobila i lakih komercijalnih vozila Ford Košarkaškom savezu Srbije su uručeni ključevi tri vozila s amblemom jednog od najpoznatijih svetskih proizvođača automobila.

Vremena se očigledno menjaju, jer čak devet značajnih automobilskih kompanija svoje modele ove jeseni neće izložiti na Sajmu automobila u Frankfurtu.

Čelnici Hyundaija kažu da troše previše vremena i novca na nove modele. Trenutno taj proces traje tri godine, odnosno, od trenutka kada dizajner skicira novi automobil, do proizvodne verzije.

Iako je put dugačak samo 400 metara, startap projekti i male tehnološke kompanije mogu da ga koriste za testiranje svojih inovativnih tehnologija za upravljanje autonomnim vozilima.
Hyundai Next Generation FCEV

Hyundai je u Seulu predstavnicima medija predstavio svoje novo koncept vozilo Next Generation FCEV.
BMW Z4 Concept: prve zvanične slike

Nešto pre njegove zvanične premijere najavljene za događaj Pebble Beach Concours d’Elegance u SAD-u, u javnosti su se pojavile prve fabričke fotografije BMW-a Z4 Concept.