
China F1 Racing Team Limited stiže 2019. ili 2020.
U stvari, bilo je samo pitanje vremena kada će se i Kinezi uključiti u Formulu 1. Kina je najveće tržište automobila na svetu i nema sumnje da bi tim iz te države izazvao F1 histeriju kod domaćih navijača.

Meklaren dobija poboljšanu Hondu u Austriji
Nakon prvih osvojenih poena u sezoni u Bakuu, Meklaren je dobio još jednu dobru vest.

Kompanija Goodyear je u saradnji sa LSE (London School of Economics and Political Science) pokrenula istraživanje o mišljenjima i stavovima vozača o autonomnim vozilima (AV) budućnosti. Ovo istraživanje posmatra saobraćaj kao društveni prostor i u tom kontekstu zanimljivo je saznati da su se Srbi našli na trećem (48%) mestu u Evropi zastupajući stav da je većina saobraćajnih nesreća izazvana ljudskom greškom i da bi autonomna vozila bila bezbednija opcija, dok ispitanici iz Poljske i Francuske dele prvo mesto (51%).

Riselhajm. Nova Opel Insignia Country Tourer imaće premijeru na ovogodišnjem Salonu automobila u Frankfurtu (IAA, 12-24. septembar) i ubrzo potom će se naći u ponudi Opel dilera. Ali, avanturista sa off-road stilom i opcionim inteligentnim pogonom na sva četiri točka sa raspodelom obrtnog momenta (torque vectoring), već danas može da se poruči.
* 1998 Integra Type R, 1999
Accord Type R, 2001 Civic Type R, 2007 Civic Type R i 2015 Civic Type R

BMW će od avgusta krenuti sa prodajom nove, Black Fire edicije sportskih SUV modela X5 M i X6 M.

Nakon što je Maserati na poslednjem sajmu automobila u Ženevi predstavio Special Edition seriju modela GranTurismo i GranCabrio (čime je obeležena 60-godišnjica Maseratija 3500 GT), ovaj italijanski brend je sada u Njujorku promovisao i restilizovani GranTurismo, modelske godine 2018.

Rolls-Royce je na prošlogodišnjem sajmu automobila u Ženevi prikazao Black Badge verziju modela Wraith i Ghost, dok je za ovogodišnji Goodwood Festival brzine pripremio i Dawn Black Badge.

Radnici kompanije "Fijat Krajsler automobili Srbija" nastavili su generalni štrajk. Drugog dana potpune obustave proizvodnje automobila, radnici prve smene došli su na svoja radna mesta, ali ne obavljaju radne obaveze.
Audi Q2 1,4 TFSI COD S tronic na testu Auto magazina

Iako najmanji u gami, "audi Q2" ispunjava gotovo sve stroge standarde kvaliteta i inženjeringa kao i ostali pripadnici "Q" familije. Između ostalog, opremljen je i sistemom za isključivanje cilindara pri konstantnoj brzini ili laganim ubrzanjima.