
Optužujući Kinu za „nepoštenu trgovinsku praksu“ Bela kuća je saopštila da je američki predsednik Džo Bajden (Joe Biden) kao odgovor i da bi „zaštitio američke radnike i kompanije“, naredio povećanje carina na uvoz iz Kine u vrednosti od 18 milijardi dolara, saopštila je Bela kuća.

*
Leapmotor International, kompanija koju zajednički vode Stellantis i Leapmotor,
sa udelom 51:49, koja je 51% u vlasništvu Stellantisa, posvećena je redefinisanju
električnih vozila kroz najmoderniju tehnologiju i inovacije, i može se
pohvaliti sveobuhvatnim, internim sposobnostima razvoja
*
Planovi za ekspanziju kompanije Leapmotor International će brzo videti rast, i podržati
povećavanje vrednosti i za Leapmotor i za Stellantis
*
Leapmotor International će početi sa radom u Evropi do septembra 2024. godine u
200 prodajnih mesta do kraja godine, sa planovima da se prošire na Indiju i
Aziju-Pacific, Bliski istok i Afriku, i Južnu Ameriku počev od četvrtog kvartala

Miljković neće po lepom pamtiti ovogodišnje nastupe na stazi Hokenhajmring, u prvoj trci je bio prinuđen da odustane nakon kontakta sa Alehandrom Šimfom, a u nedelju usled problema sa automobilom nije mogao bolje od 17. pozicije. Mladi Tošić ima razloga da bude zadovoljan, jer je prvu trku završio 19, a u drugoj trci, zahvaljujući podršci iskusnijeg Miljkovića, uspeo da dođe sa 20. do 14. pozicije i da osvoji četvrto mesto u konkurenciji Junior.

Iako nova vozila uključuju najnovije tehnologije protiv krađe, lopovi takođe napreduju u načinima kako ih zaobići.
Jaguar GT concept još tokom ove godine

Jaguar je još prošle godine najavio da se u potpunosti ponovo pokreće kao deo JLR-ove Reimagine strategije, bez planiranih direktnih zamena za bilo koji od ranijih modela. Umesto toga, Jaguar se pomera na viši nivo tržišta kako bi stajao uz Range Rover, Defender i Discovery kao jedan od četiri „stuba brenda“ JLR-a.
Biće dostupne verzije sa pet i sedam sedišta, pri čemu u konfiguraciji sa pet sedišta prtljažnik ima kapacitet od 450 litara odnosno 1600 litara kada su sedišta preklopljena.

Kia je predstavila modernizovanu verziju EV6, tri godine nakon debija ovog potpuno električnog modela.

Eksperti ABT Sportslinea su naporno radili te su pripremili paket poboljšanja za nedavno obnovljene modele Audi Q8 i SQ8.

Kineski BYD je krajem prošlog meseca na sajmu automobila u Pekingu izložio Ocean M, koncept električnog hečbeka za koji je odmah potvrđeno da će još tokom ove godine dobiti i serijsko izdanje.

Mazda EZ-6 je prvo u nizu novih elektrifikovanih vozila koje je razvila i proizvela Changan Mazda u saradnji sa Mazdom i Chongqing Changan Automobile Co., Ltd. (Changan Automobile), a biće lansirana u Kini do kraja 2024.