
Vozač Red Bula Maks Ferštapen pobedio je u trci Formule 1 za Veliku nagradu Kanade u Montrelu.

Američki Fisker je imao planove da postane jedan od najvećih svetskih proizvođača električnih automobila, ali zbog velikih problema s kvalitetom SUV-a Ocean sve je propalo i Fisker je sada pred bankrotom i gašenjem.

Volvo je počeo da premešta proizvodnju kineskih električnih vozila u Belgiju, u očekivanju da će Evropska unija (EU) krenuti napred sa suzbijanjem uvoza koji subvencioniše Peking, objavio je Times.

Tesla ove godine neće lansirati osveženi Model Y, rekao je izvršni direktor Ilon Mask u objavi na društvenoj mreži X u subotu.

Početkom juna 2004. godine, Dacia, malo poznata marka van granica Rumunije, predstavila je svoj prvi moderni automobil. Danas kada Logan slavi 20. rođendan red je da se osvrnemo na model koji je bukvalno oživeo rumunsku autoindustriju.

Nemački automobilski klub ADAC objavio je indeks pouzdanosti za 2024. godinu, odnosno na osnovu poziva njihove službe pomoći na putu ocenio je 156 modela automobila 20 proizvođača.

BAW (Beijing Auto Works) je bio deo BAIC-a, ali je 2020. godine postao nezavisna marka. Pravio je originalni BJ212 od 1960-ih i sada je konačno lansiralo model sledeće generacije.

Citroen isključuje manje i veće modele u svojoj budućoj liniji i umesto toga će se fokusirati na automobile u najvećim mejnstrim segmentima Evrope.