
Oduvek su govorili i tvrdili da je Zastava 101 samostalno napravljeni automobil, bar što se tiče izgleda zadnjeg dela i da je rezultat pameti i veštine stručnjaka iz Kragujevca, ali malo se zna da je Zastava 101, koja jeste derivat Fiata 128, svoj rep dobila od prototipa Fiat 128 B1, odnosno Fiat 128 u hatchback varijanti (pet vrata).
Nova Ford Fiesta u prodaji sledeće godine

U prvoj polovini sledeće godine bi trebalo da se u prodaji pojavi i naslednik aktuelne Fordove Fieste, i to najverovatnije opet sa maskom po uzoru na Aston Martin modele.

Tek što je nedavno Porsche ponudio novi Performance Package za Macan Turbo, sada je i tjuning kuća Schmidt Revolution pokazala svoj paket za ovaj model.
* vozilo odlikuju široki blatobrani, razdvojeni zadnji spojler, točkovi sa plavim detaljima, veći prednji spojler i zadnji difuzor, Ohlins amortizeri, titanium izduvni sistem, plava koža i ugljenična vlakna u unutrašnjosti...

Aktuelna generacija Nissanovog modela X-Trail je predstavljena u septembru 2013. godine na Salonu automobila u Frankfurtu, a zatim je promovisana i američka verzija pod nazivom Nissan Rogue.

Nakon BMW-a i8 u Lava Red i Lava Yellow bojama, BMW Abu Dhabi Motors u svom salonu izlaže i modifikovani BMW i8 u upadljivoj zelenoj boji, sa opcionim točkovima i aero paketom za koji se pobrinuo tjuner AC Schnitzer.
Ovako bi mogao da izgleda trovratni Kia Rio

Kia je prošle nedelje objavila prve zvanične slike i detalje o novoj, četvrtoj generaciji modela Rio, čija zvanična promocija će biti organizovana na predstojećem sajmu automobila u Parizu.

Kako bi obeležio 60 godina proizvodnje legendarnog modela Seven, Caterham Cars je pripremio njegovo novo specijalno izdanje nazvano Seven Sprint (serija je zbog te godišnjice ograničena na samo 60 primeraka).

Nedavno je na RM Sotheby’s aukciji održanoj u Londonu svog novog vlasnika dobio i izuzetni primerak Audija Sport quattro, koji je do sada prešao 32.672 milje (52.570 km).