
Nemački ATT Autotechnik se nedugo posle BMW-a 335i Cabrio pozabavio i obradom M3 Cabrioleta.

Japanska tjuning kuća Wald International nastavlja sa modifikacijama Mercedesovih modela, a jedan od poslednjih je i nova E klasa.

Novi tjuning kit kuće Caractere za Volkswagenov Golf VI promene donosi pre svega na prednjem delu ovog automobila, koji je sada vizuelno daleko upadljiviji nego kod fabričkog primerka.

Brabus na Salonu tjunera u Esenu izlaže i još jači Mercedes SL, odnosno Brabus S V12 R Roadster, koji u odnosu na Brabus S V12 S ima 20 konja više.

Među zaista brojnim modifikovanim automobilima na ovogodišnjem Salonu tjunera u Esenu jedan se posebno ističe – Mercedes 300SL Gullwing "Dragstar".

Nekoliko dana posle modela Wimmer RS Porsche GT2 Speed Bi-Turbo, tjuner Wimmer RS je posetiocima Salona tjunera u Esenu (traje do 6. decembra) predstavio i svoju preradu otvorenog Ferrarija F430.

Mada je Brabus pre svega poznat po obradama različitih Mercedesovih modela, još prošle godine se pozabavio i doterivanjem elektroautomobila Tesla Roadster.

I Brabus je naravno prisutan na Salonu tjunera u Esenu (traje do 6. decembra), a među njegovim uvek zanimljivim eksponatima se ovog puta posebno ističu B63 S i GL Widestar.

Nemački AC Schnitzer je za tradicionalni Salon tjunera u Esenu (28.11. – 6.12.2009.) pripremio i posebno policijsko izdanje BMW-ovog kupea serije 1, i to sa dizel motorom.

Enco Exclusive predstavlja novi tjuning paket namenjen Lamborghiniju Gallardo LP560-4, a koji pored novih komponenti od karbon fibera podrazumeva i pojačanje njegovog V10 motora.

Ford GT se ne proizvodi već neko vreme, ali to nije smetalo specijalisti za obradu američkih automobila – kompaniji Geiger Cars, da se ponovo pozabavi ovim sportistom.

Baziran na standardnom Porscheu 997 GT2, ovaj GT2 Speed Bi-Turbo je dobio dva Wimmer turbo punjača, interkuler, reprogramiranu elektroniku motora i novi izduvni sistem (između ostalog), pa sada raspolaže sa čak 827KS pri 7400 o/min. i 948 Nm obrtnog momenta (odnos težina/snaga je 1,84 kg po KS).

Kompanija XTR Carchip iz Berlina predstavlja svoj novi projekat X-Wide, čija je baza Porsche Cayman.
