
Kako piše Tanjug, francusko-japanska “Reno-Nisan Alijansa” će uložiti 160 miliona dolara u proizvodnju automobila marke “nisan” u svom južnokorejskom postrojenju.
Analitičari ističu da će firma imati koristi od niske vrednosti vona i nedavno sklopljenih sporazuma o slobodnoj trgovini.
U saopštenju se navodi da će se u postrojenju “Reno-Samsung Motors”, koje se nalazi u luci Busan na jugu Južne Koreje, godišnje od 2014. proizvoditi 80.000 primeraka “Nisanovog” krosover modela “rog”, prenela je agencija AFP.
“Povećanje proizvodnje u Koreji dokazuje posvećenost pomoći ‘Reno-Samsungu’ da ostvari svoje ciljeve na polju konkurentnosti i rasta”, izjavio je predsednik upravnog odbora i izvršni direktor “Reno-Nisana”, Karlos Gosn.
Postrojenje “Reno-Samsung” u poslednje vreme beleži značajan pad prodaje usled manjka novih modela i oštre konkurencije dominantne južnokorejske auto-grupacije “Hjundai-Kia”, kao i uvoznih modela. Za šest meseci 2012. ta fabrika je prodala 83.062 automobila ili 33 odsto manje u odnosu na isti period prošle godine.
Autor: Tanjug.rs
Foto: arhiva Autoblog.rs / Nissan