home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA

Kineski Wanxiang (novi vlasnik Fiskera) pokušava da vrati model Karma u proizvodnju što je pre moguće, a po ranijim najavama to bi trebalo da se desi tokom 2015. godine.

U svakom slučaju, pažnju je sada privukla nova vest koja kaže da će Karma za 2015. godinu biti praktično identična modelu čija proizvodnja je prestala 2012. godine. Ipak, drugi izvori kažu da automobil neće biti baš sto posto identičan verziji iz 2012., već će doživeti značajna unapređenja u ključnim elementima.  

Ovde i podsećanje na vest iz prošlog meseca u kojoj se kaže da Wanxiang dogovara nastavak poslovanja sa preko 300 dobavljača.

Takođe, prvi čovek Wanxiang Groupe Lu Guanqiu je još pre nekoliko meseci otkrio da u kompaniji imaju planove da za tri godine predstave novi Fisker model. Guanqiu je naime za medije izjavio da se nada da će novi Fisker model biti predstavljen 2017. godine.

On međutim nije saopštio više detalja, pa ovde podsećanje da je Fisker pre proglašenja bankrota i prelaska u ruke Wanxiang Groupe radio na novom modelu Atlantic.

Ivan Mitić – Autoblog.rs



čitanja : 692



Komentari