
Ruski Aurus Senat Limousine L700, isti automobil koji je u vlasništvu Vladimira Putina, i njegovu sedan verziju Aurus Senat S600 možete rezervisati i vi.
Distributeri novih ruskih automobila "Aurus" počeće da preuzimaju narudžbine za limuzinu i sedan od 15. februara, objavilo je rusko ministarstvo industrije i trgovine.
"Zainteresovani klijenti će imati priliku da direktno kontaktiraju zvanične partnere brenda", izjavio je ruski ministar industrije i trgovine Denis Manturov.
Istovremeno, proizvođač automobila nastavlja da uzima rezervacije za nove automobile, dodaje se u saopštenju ministarstva.
Prvi luksuzni automobili će se prodavati u Rusiji, a zatim će se naći na globalnom tržištu, izjavio je prošle godine generalni direktor Aurusa Franz Hilgert. Vozila će se izvoziti u šest regiona širom sveta. Hilget je ranije rekao da se Evropa smatra prvim izvoznim tržištem za nove automobile i da su primljene prve strane narudžbe.
Do 2021. godine kompanija želi da proizvede do 5.000 Aurus automobila godišnje.
Izvor: B92.net
Foto: arhiva Autoblog.rs / Aurus