home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA
Ford Edge

Najveći Fordov SUV model na evropskom tržištu – Edge, neće se više prodavati u Velikoj Britaniji, a u ostatku Evrope moći će da se naruči još neko vreme, dok traju zalihe vozila na lageru.

Odluka o postepenom povlačenju modela Edge iz Evrope, koja je usledila samo pola godine nakon lansiranja restilizovane verzije ovog automobila, posledica je male tražnje za ovim vozilom na Starom kontinentu.

Kako navode u Fordu, nakon odlaska velikog SUV-a u gami tog proizvođača neće ostati praznina, jer će je popuniti novi modeli za koje tvrde da će bolje odgovarati potrebama i željama kupaca na evropskom tržištu.

Među njime će biti i potkompaktni krosover Puma, čija se premijera očekuje u septembru, na Sajmu automobila u Frankfurtu, a početak prodaje do kraja godine.

Izvor: B92.net

Foto: arhiva Autoblog.rs



čitanja : 753



Komentari