
Automobil koji je koristila prva dama Amerike, Jackie Kennedy, Lincoln Continental karbiolet iz 1961. godine je na prodaju.

Nije teško primetiti razlike između prvog proizvedenog Yarisa, koji je 31. januara 2001. godine izašao iz proizvodnog pogona, i nedavno proizvedenog 3-milionitog primerka u istom francuskom pogonu. Ali, ukoliko pogledate malo bolje, shvatićete da su promene mnogo dublje nego što možete uočiti na prvi pogled.

Trenutno najeksponiraniji voditelj novog Top Geara, Matt Le Blanc, ljubav prema glumi zamenio je onom prema automobilima.

Kako piše B92, dosadašnji sistem označavanja modela korejskog proizvođača, prema kome je većina automobila imala naziv koji se sastoji od slova "i" (ili "ix") i dvocifrenog broja, najverovatnije će biti promenjen, tvrdi direktor Hyundaija za Australiju, Skot Grent.

Audi će u naredne dve godine obnoviti svoju celokupnu ponudu tzv. poslovnih i luksuznih modela, odnosno na tržište će stići novi A6, A7, A8 kao i novi Q8 o kome je već bilo reči.

Još jedna aukcija klasičnih modela kod Silverstone-a je zakazana za 30. jul, kada ćete imati priliku da kupite klasični primerak BMWa M3.

LaFerrari u savršenom stanju naći će se na aukciji u Montereju koju organizuje aukcijska kuća Mecum Auctions.

Kako prenosi FoNet, Finska je zaradila oko 19.000 evra prodajom 129 starih sovjetskih automobila, koje su migranti napustili pošto su iz Rusije ušli u Finsku.

Kako piše Mojauto, od ukupno 205 miliona vozača u SAD njih 78 odsto priznaje da je u poslednjih 12 meseci pokazalo agresiju na putu! Tokom studije, stručnjaci neprofitne AAA fondacije za bezbednost u saobraćaju ispitali su 2.075 ljudi a gotovo polovina od njih je priznala da se namerno „voze na braniku“ automobila ispred sebe.

Reprezentacija Portugala trijumfovala je na Evropskom fudbalskom prvenstvu u Francuskoj, a izgleda da je zbog tog uspeha Kristijano Ronaldo nagradio sebe novim automobilom. U garaži slavnog fudbalera uskoro će biti „bugati“ vredan najmanje 1,7 miliona evra!

Početkom jula, u Lisabonu, Anton van Zanten primio je Evropsku nagradu za inovacije za 2016. godinu za pronalazak elektronskog programa stabilnosti „ESP“. Nagrada koju dodeljuje Evropska kancelarija za patente (EPO), mu je dodeljena u kategoriji „Životno delo”.

Najmanje 26 delova automobila razlikuje se za tržište SAD-a i EU
Razlike u normama koje važe u EU i SAD-u proizvođače koštaju najmanje dve milijarde evra godišnje. U najvećem broju slučajeva, kao što je prikazano na slici, za ta dva tržišta potrebno je menjati najmanje 26 delova.

Kompanija Molecule je u Australiji na imanju bogatog vlasnika napravila garažu koja je u stvari replika one koja se može videti u filmu o junaku Betmanu.

Prodaja automobila u Evropi je usporila u junu, zakočena stagnacijom na francuskom i britanskom tržištu, pokazuju u petak objavljeni podaci udruženja proizvođača ACEA.

Kako pišu Vrele Gume, Kalifornijski odbor za vazdušne resurse (CARB), odbio je Volkswagenovo povlačenje oko 16.000 vozila sa 3,0-litarskim TDI V6 turbo dizelima u cilju popravke. Agencija je predloženu popravku nazvala „nekompletnom i manjkavom po mnogo aspekata“.