
Doneta je presuda u dugotrajnom sudskom procesu, koji traje gotovo celu deceniju, a koja zabranjuje Daimleru korišćenje AIRSCARF sistema grejanja u nivou vrata koji su standardno isporučivali sa svojim kabrioletima.

11. maja, Tijeri Koskas, izvršni potpredsednik, prodaje i marketinga Grupe Renault, održao je ceremoniju za godišnji "dealer of the year" (Doti) nagradu. Više od 2.500 dilera učestvovalo je u izazovu, preko 35 zemalja u 2015. godini. Od 105 pobedničkih dilera, 102 otputovalo je u Pariz da prisustvuje ceremoniji. Dobitnik prestižnog priznanja za teritoriju Srbije je Nenad Stefanov, direktor koncesije Reno Sava iz Beograda i Pančeva.

Apple trenutno radi na projektu nazvanom "Titan" pod kojim mediji i većina građana sveta pretpostavlja stvaranje revolucionarnog električnog automobila

Silverstone Auctions će krajem maja na aukciji Classic Race Aarhus u Danskoj na prodaju ponuditi i fantastično očuvani primerak Volkswagena 1303 iz 1974. godine, koji je imao samo jednog vlasnika i koji je do sada prešao tek 90 km.

Predviđanje koje će automobilske boje biti u trendu izazov je sa kojim se dizajneri iz sektora Premaza kompanije BASF hvataju u koštac iz godine u godinu.

Kako prenosi B92, vlasti u Južnoj Koreji su saopštile da će Nisan biti kažnjen zbog varanja vrednostima izduvnih gasova u svojim popularnim dizel vozilima.

Kako prenosi Tanjug, norveški državni investicioni fond, najveći na svetu, tužiće nemački Folksvagen zbog skandala sa manipulacijama vrednostima izduvnih gasova.

Radnici Volkswagena su prošle godine u fabrikama radili pod velikim pritiskom, pa će uprkos aferi Dieselgate dobiti bonus od 3.950 evra.

Već smo vas ranije izveštavali o saradnji BMW-a i Toyote među čijim plodovima bi trebalo da se nađu i sportski nastrojeni modeli, odnosno naslednici modela Z4 i Supre.

Kako prenosi B92, kompanija iz Štutgarta razmatra mogućnost lansiranja posebne familije vozila sa alternativnim, ekološki prihvatljivim pogonskim sistemima, poput BMW-ove "i" serije, nagovestio je jedan od čelnika Mercedesa.

Audijev godišnji sastanak za deoničare bio je bogat zanimljivim novostima. Najvažnija vest je ipak to da će od 2018. godine ovaj nemački proizvođač početi da 'štancuje' po jedan novi potpuno električni model, a nameravaju da pokriju svaki zamislivi tržišni segment.

Vožnja 6-8 sati dnevno u samovozećem vozilu
Google je raspisao konkurs za radno mesto vozača samovozećeg vozila. Mada zvuči paradoksalno, zakonske odredbe u SAD-u definišu da u svrhu testiranja samovozeća vozila mogu samostalno da voze na saobraćajnici, ali u njima uvek mora biti vozač koji će reagovati ukoliko nešto pođe po zlu.

Opšte je poznato da su u SAD-u automobili dostupna roba, ali ovo je i za američke uslove zaista diskontna ponuda.

Automobilska kompanija Honda Motor je objavila neočekivani gubitak za četvrti kvartal jer su se troškovi kompanije povezani s kvalitetom, pre svega oni koji se odnose na opoziv Takatinih vazdušnih jastuka, u celoj poslovnoj godini skoro učetvorostručili, prenosi Reuters.

Kako prenosi Beta, kompanija Subaru je upozorila hiljade vlasnika novijih verzija svojih američkih modela „legasi“ i „autbek“ da ih ne voze jer volan može da se otkači i otkaže.