
Najveći indijski proizvođač automobila Maruti Suzuki je u trećem tromesečju utrostručio neto profit od 6,88 milijardi rupija (149 miliona dolara).

Iznenađenja nema, najprodavaniji automobil tokom 2009. godine na tržištu Starog kontinenta je Volkswagenov Golf.

Grupacija japanske Tojote, najvećeg proizvođača automobila na svetu, objavila je pad prodaje vozila prošle godine za 13 procenata, zbog globalne recesije koja je ugrozila potražnju na najvećim trzištima u svetu.

Italijanski "Fijat" namerava da udruži tri njegove robne marke za izradu luksuznih sportskih automobila - "Alfa Romeo", "Maserati" i "Abart" u novu grupu, na čijem će se čelu nalaziti Harald Vester, sadašnji izvršni direktor "Maseratija" i "Abarta", izveštava internet portal "Autonjuz".

Šangajska korporacija automobilske industrije (SAIC), vodeći kineski proizvođač automobila, planira da počne montažu vozila MG-serije vlastite izrade u britanskoj fabrici i da ih prodaje u Evropskoj uniji do kraja godine, izjavio je danas predsednik kompanije Hu Maojuan.

Drama oko posrnule švedske marke polako dobija svoj kraj, a u igri za preuzimanje Saaba ostao je samo holandski Spyker.

Španski kralj Huan Karlos je poznat po svojoj strasti prema automobilima, a svoju kolekciju je dopunio Audijevim modelom RS6 sa 580 KS.

Toyota Motor Europe (TME) je prošle godine na Starom kontinentu prodala ukupno 882.351 automobila, od toga 855.294 Toyota i 27.057 Lexusa.

Nedavno predstavljeni Toyotin model Etios bi mogao da se prodaje i u Rusiji, mada je u početku bilo planirano da bude namenjen samo tržištu Indije i Južne Amerike.

Grci su prošle godine kupili 220.548 automobila ili za 19.9 odsto manje u poređenju sa 2008.

Sa proizvodnih traka Fordove fabrike Saarlouis je pre nekoliko dana sišao jubilarni 100.000.-ti primerak modela Kuga, čija je proizvodnja inače počela 25. februara 2008. godine.

Da bi smanjile zagađenje i saobraćajne gužve, gradske vlasti Pekinga su objavile plan koji bi kinesku prestonicu učinio pogodnijom za bicikliste.

Novinari engleskog auto magazina Autocar nisu imali nimalo lak zadatak izbora konkurenata za Automobil decenije. Strogu selekciju je prošlo 17 automobila koja su predstavljeni u poslednjih deset godina.

Broj registracija novih automobila širom Evrope opao je 1,6 odsto prošle godine, uprkos rastu od 16 odsto u poslednjem mesecu. Ukupno je 14,481,545 novih automobila registrovano prošle, što je neznatni pad sa 14,717,358 iz 2008. godine.

Iz BMW-a je stigla i zvanična potvrda će ova bavarska marka početkom marta na Salonu automobila u Ženevi promovisati koncept hibridne varijante nove serije 5 (fabričke oznake F10).