
VN Kine po rasporedu
Velika nagrada Kine u okviru Formule 1 biće vožena prema ranije utvrđenom rasporedu, saopšteno je danas.

Najstariji medju vodećim asovima (ipak znatno mladji od veterana FRANSOA DELKURA koji takodje vozi) jubilarnog RELIJA OKO KORZIKE, 38-godišnji Britanac iz Severne Irske, sjajni „ČIKA“ KRIS MIK, u svom unapredjenom „sitroenu C3 WRC“ bio je znatno bolji od svojih rivala, na prva dva brzinska ispita po asfaltu.

Doviciozo: Jedva čekam Argentinu
Vozač Dukatija Andrea Doviciozo rekao je da sa velikim uzbuđenjem putuje u Argentinu na drugu trku Moto GP šampionata, kao i da smatra da su uslovi na stazi Termas najbolji mogući.

Hamilton: Prijalo bi nam više promena
Trostruki šampion Formule 1 Luis Hamilton smatra da je česta promena pravila poželjna.

Svako voli da vidi neverovatan sportski automobil u akciji...
Ne postoji nedostatak sportskih serija širom sveta, ali jedna od najpopularnijih definitivno jeste DTM. Nemački turing šampionat dobio je ovogodišnje promene u pravilnicima, koje su još jedanput vratile tri proizvođača na sam početak. Kompanija BMW je došla do ovoga što vidite u galeriji.

Kladionice: Vinjales favorit za titulu
Već posle prve pobede na trci u Kataru, kladioničari veruju da Maverik Vinjales može do titule u kraljevskoj klasi.

Vurc: Formula 1 je ponovo autentična
Prvi čovek Asocijacije Gran Pri vozača (GPDA) Aleks Vurc rekao je da je Formula 1 ponovo postala autentična time što su vozači u ovogodišnji bolidima pronašli novi izazov.

Porsche je skinuo veo sa svog unapređenog LMP1 prototipa 919 Hybrid s kojim će ove sezone učestovati u trkama izdržljivosti (WEC – World Endurance Championship).

FIA osniva Kuću slavnih do kraja godine
Svetska automobilska federacija objavila je da planira da osnuje automobilsku Kuću slavnih u želji da oda priznanje legendarnim vozačima.

Kao što je i očekivano, pojedini manevri iz trke 2 TCR Internacionalne serije na Rustavi motoparku nisu prošli nekažnjeno.

Vozači kraljevske klase zatražili su da na stazi „Losail“ bude postavljen novi asfalt do naredne Velike nagrade Katara, posle problema koji su se pojavili ove godine.

Pepe Oriola i Igo Valente iskoristili su prednost visokih pozicija u inverznom startnom rasporedu trke 2 na Rustavi motoparku i završili su nastup dvostrukom pobedom za “seat” i Lukoil Kraft-Bambu rejsing¨.

U prvoj trci, od dve koliko se danas vozi u Gruziji u okviru premijernog trkačkog vikenda TCR internacionalne serije, slavio je domaći vozač David Kadžaja koji je ujedno klupski kolega našeg Dušana Borkovića. Dugajlija iz Pančeva prvu trku završio je na devetom mestu.

Srpski automobilista Dušan Borković u nedelju započinje u Gruziji svoju drugu sezonu u TCR šampionatu, a u prvim kvalifikacijama zauzeo je 13. mesto.