
Kako prenosi Sport klub, vozač Repsol Honde Mark Markez osvojio je pol poziciju na sedmoj trci sezone u MotoGP klasi, Velikoj nagradi Katalunje.

Posle hitnog sastanka bezednosnog panela, odlučeno je da se Moto GP trka u Katalunji vozi na stazi po F1 formatu.

Sada je razrešena i poslednja dilema oko fabričkih timova, pošto je Mark Markes produžio ugovor sa Hondom.

Španski motociklista Luis Salom poginuo je u udesu koji je doživeo tokom drugog slobodnog treninga Moto2 kategorije za Veliku nagradu Katalonije.

Kako prenosi Sport klub, Mauricio Arivabene, jedan od čelnika Ferarija, još nije odustao od titule ove godine, iako beže Mercedes i Red Bul.

Najbolji automobilista Srbije, brdski šampion Evrope i šampion ETCC serije, potpuno pripremljen i „naoštren“ očekuje novu, petu rundu, INTERNACINALNE TURING SERIJE AUTOMOBILA, koja na programu ima čak 11 staza širom sveta.

U subotu i nedelju, 4. i 5. juna, na čuvenoj stazi Ušće, održaće se legendarna kružna auto trka “Nagrada Beograda 2016”, koju organizuje Auto-moto savez Srbije (AMSS) i Sportski auto i karting savez Srbije (SAKSS) uz podršku Skupštine grada Beograda, Sportskog saveza Srbije (SSS), AMS Osiguranja (AMSO) i Ministarstva omladine i sporta.

Rozberg: Još mnogo godina u Mercedesu
Kako prenosi Sport klub, vozač Mercedesa Niko Rozberg rekao je da će još mnogo godina ostati u tom timu.

Brdske automobilske trke u Češkoj imaju odista značajnu tradiciju i veliku popularnost. Posebno su Česi ponosni na „škodu“ a kada smo jednom davno, na našem YU RELIJU, upitali poznatog reli šampiona KARELA ŠIMEKA (na Avali je perfektno vozio „škodu 130RS“), koji je za njega najbolji auto na svetu „kao iz topa“ je odgovorio – „ŠKODA“.

Autor je Olkaj Tunkaj Karabulut. Reč je o renderima hipotetičkog „AW30“ koji pripada „Alfa Romeo Grand Prix Engineeringu“. Vizija poseduje zatvoren kokpit, što je još jedna stavka o kojoj se intenzivno priča poslednjih meseci.

Kako piše Sport klub, svetski šampion u reliju Sebastijan Ožije propustiće Reli Sardinije sledećeg meseca u slučaju porođaja svoje supruge Andree.

Apsolutna dominacija AMG odeljnja na ovogodišnjem odmeravanju snaga na Nordšlajfu. Tempo ostalih nemačkih marki nije bio na nivou, ali su top posade tih marki imale i mnogo manje sreće na tradicionalno veoma neizvesnoj trci gde je sreća veoma bitan faktor. To ne umanjuje veliki podvig timova koji su se opredelili da ove sezone nastupaju sa potpuno novim GT3 automobilom koji priprema AMG odeljenje.

Prošlog vikenda, 28. i 29. maja 2016. godine održane su dve trke ubrzanja (streetrace).

Otvoreni šampionat Srbije u brzinskom motociklizmu počinje 4. juna na stazi Beranovac kod Kraljeva. Trka pod nazivom NAGRADA SRBIJE - KRALJEVO 2016 biće u organizaciji Auto moto karting klub-a Divlji.
Kako prenosi Sport klub, Luis Hamilton zahvalio se timskom kolegi Niku Rozbergu što ga je propustio u Monaku.