
Ranije ove godine je nemačka poslovna publikacija Manager Magazin pisala da Rimac razmatra izlazak na berzu 2022., s očekivanom procenom od 5 milijardi evra (5,7 milijardi dolara).

Agencija za okolinu EU (EEA) procenjuje da je oko 307.000 ljudi u Evropskoj uniji prerano umrlo 2019. zbog zagađenja vazduha finom prašinom (PM2.5).

Avatr je novi kineski brend za proizvodnju električnih vozila iza kojeg stoje Changan, Huawei i CATL.

Opel je proizvodio Kadett između 1936. i 1940. godine, a potom između 1962. i 1991. godine (1993. za kabriolet), a sada je u prodaji pojavio zaista specijalni primerak. Reč je o GSi modelu iz 1990. godine, koji je u svoje vreme bio rival Volkswagenovom Golfu GTI.

* 3,9 litarski V8 motor je pojačan sa 620KS i 760 Nm na 704KS i 882 Nm obrtnog momenta

Na zajedničkoj konferenciji za novinare, kompanije Toyota, Mazda i Subaru, zajedno s Kawasakijem i Yamahom, objavile su da će nastojati da postignu CO2 neutralnost ne samo putem električnih modela.

Prilikom kupovine automobila, osim osnovnog troška – cene samog vozila, vozače često sačeka još jedna, ne tako mala stavka. Reč je o probnim tablicama, ukoliko vozilo nije već registrovano.
Stiže električni Audi RS6 E-tron

Audi Sport divizija će se u narednim godinama transformisati u potpuno električni sportski brend, što između ostalog znači da će naslednik modela RS6 Avant imati elektropogon.