
Dobar marketing može progutati sve, pa i postavljanje rekorda u novoj disciplini. Nakon što smo bili svedovi poplave novih klasa na Nirburgringu, sada imamo još jedno dostignuće. To je najveća nadmorska visina dostignuta električnim automobilom.
Alpine A110 SportsX

Francuski Alpine na sajmu International Automobile Festival (FAI) u Parizu predstavlja A110 SportsX, inspirisan originalnim A110 reli vozilom (i to onim koji je trijumfovao na 1973 Monte Karlo reliju).
Volkswagen T-Cross stigao u Beograd

Novi T-Cross je pravo sa proizvodne trake Volkswagen fabrike stigao u Beograd gde se prvo upoznao i predstavio predstavnicima medija u Muzeju Iluzija.
(Dalje)
Snimljen novi Volkswagen Caddy

Volkswagen će novu generaciju modela Caddy zvanično predstaviti sledećeg meseca, a dok se to ne desi pred nama su špijunske slike maskiranog test primerka.

Prema najnovijim studijama nemačkih univerziteta, ograničavanje prosečne brzine u gradskim centrima na 30 kilometara na sat smanjiće zagađenje za 40 odsto, prenosi RTS. Ova mera treba da bude usvojena do 2025. godine, kada se pretpostavlja da će ulaz u grad biti dozvoljen samo hibridnim i električnim vozilama. Međutim, kod nas ni ova mera u sadašnjem trenutku ne bi imala efekta, poručuju stručnjaci.
Maruti Suzuki Futuro-e concept (dopunjeno)

Maruti Suzuki je sa novom teaser slikom podsetio da će na predstojećem sajmu Auto Expo u Nju Delhiju izložiti svoj novi koncept automobil.
Karma najavljuje električni kamionet

Karma planira da u prodaju pusti električni kamionet do kraja ove godine i očekuje se da budu ozbiljna konkurencija firmama poput Tesle, Forda ili General Motorsa, piše B92.
Da li je ovo švedski bolid sposoban za 500 km/h?

Ekskluzivni švedski proizvođač je na društvenim mrežama podelio nekoliko fotografija sa skupa svojih distributera. Jedna je posebno zanimljiva.

Nissan planira agresivno smanjenje troškova kako bi se nosio s neočekivanim padom prodaje, jer je propala ekspanzionistička strategija nasleđena od odbeglog bivšeg predsednika Carlosa Ghosna, saznaje Reuters od ljudi upoznatih s planovima.

Prema najnovijim istraživanjima, najprodavaniji automobil 2019. godine bio je model Toyota Corolla i to u kategoriji novih vozila. Corolla je prodata širom sveta u čak 1.236.380 primeraka, što je rast od 4,1 odsto u odnosu na celokupnu 2018. godinu, piše Autobild.rs

Pireli neće testirati nove gume u 2020. godini
Kako prenosi Sport Klub, u Pireliju su izjavili da u narednoj „Gran pri” sezoni neće dodatno testirati nove pneumatike sa 18-inčnim felnama, koje će se u Svetskom šampionatu koristiti od 2021. godine.

Abarth 695 nastao u radionici velikana Carla Abartha na osnovi Fiata 500 D (ne ga treba mešati s Fiatom 750/850 ili Zastavom 750/850 tzv. Fićom) je predstavljao pristupačnu sportsku verziju malog Fiata za mase u kojem bi svako mogao da se oseća poput vozača trka.

Kako prenosi Tanjug, ministar zaštite životne sredine Goran Trivan najavio je da će za nekoliko dana biti raspisan konkurs za dodelu subvencija za kupovinu električnih i hibridnih automobila, kao jedna od mera za smanjenje zagađenja vazduha u Srbiji.