
Evropska unija smatra direktno odgovornim vlasnike plug-in hibrida za njihovu neefikasnost. Njihovi vlasnici su, prema Briselu, odgovorni za emisije koje prelaze realne granice, jer minimalno ili nikako ne koriste električni pogon. Ali, postoji i druga strana medalje.
VIDEO: Dongfeng Concept Pickup Truck inspirisan Tesla Cybertruckom

Tesla Cybertruck bi trebalo da dobije konkurenta iz Kine. Doduše, ovaj Dongfeng Pickup Truck se na sajmu u Pekingu pojavio u formi koncepta i za sada nije poznato kada će stići serijski model.

Toyota je u fazi lansiranja ne jednog, već dva električna SUV-a s tri reda sedišta, a oba će se proizvoditi u SAD.

Pretnja evropskoj automobilskoj industriji je stvarna, a da bi zaštitila evropske proizvođače od agresivnih (niskih) cena kineskih marki, Evropa bi morala da podigne zid carina oporezujući svaki automobil s 50%, prema studiji Rodhium grupe koju je preneo Financial Times.

Prodajni rezultati Škode za prvo tromesečje opet pokazuju rast prodaje. Octavia je i dalje najpopularniji model, ali i Fabia dobro prolazi u SUV eri, što dokazuje da mali automobili još nisu otpisani.
Nova Honda Prelude u drugoj polovini 2025. godine

Hondin sportski coupe Prelude je ukinut 2001. godine, ali Japanci već neko vreme pripremaju njegov povratak.

Jedan od najboljih hipersportskih automobila nije dugo izdržao u rukama popularnog youtubera.