home
HOME VESTI DOMAĆE TRŽIŠTE VIDEO ZANIMLJIVOSTI NOVITETI TUNING CONCEPTS TOP SECRET PREDSTAVLJAMO SALONI ARHIVA ISTORIJA

Špijunski video: Audi RS3

19 Sep 2014 - 06:00 Video Link

* Imaće petocilindrični 2,5 litarski motor sa oko 360KS (postoji šansa da se pojavi i snažnija verzija sa 400KS), pogon je na sva četiri točka, a menjač DSG sa dvostrukim kvačilom (moguća je i verzija sa manuelnim menjačem)





Danijel Rikardo smatra da će sledeće dve trke biti presudne za njegove nade da osvoji F1 titulu u debitantskoj sezoni u Red Bulu.

 (Dalje)



Maseratijev koncept Afieri će 2017. godine definitivno prerasti u serijski model, a prvo će kupcima biti ponuđen u Coupe izdanju.

 (Dalje)

* motor je 1.6L turbo sa 405 kW/544KS, u paru sa 6-stepenim sekvencijalnim menjačem, pogon je na sva četiri točka (točkovi su od 17 inča), a ubrzanje od 0 do 60 milja na sat (96 km/h) traje 2,1 sekundu



Po podacima magazina Sport Auto, BMW-ov hibridni sportista i8 je stazu Hokenhajm prešao za 1 minut i 15 sekuindi.

 (Dalje)



Range Rover Evoque SW1

19 Sep 2014 - 00:46 Noviteti Link

Land Rover je juče (baš na dan održavanja referenduma o nezavisnosti Škotske) objavio slike i detalje o Range Roveru Evoque SW1, prvom modelu iz serije specijalnih edicija "Inspired by Britain."

 (Dalje)

* vozilo ima dva sedišta, elektromotor sa 107KS, litijum-jonske baterije 24 kWh

Video možete pogledati u nastavku

 (Dalje)

Nakon nekoliko godina na tržištu, aktuelna generacija Kijinog modela B segmenta će uskoro proći kroz redizajn (premijera će biti na predstojećem sajmu automobila u Parizu).

 (Dalje)

U nedelju startuje putovanje u Volkswagen Touaregu opremljenim gumama Goodyear Wrangler HP, a ruta je dugačka 17.752 kilometara.

Nemac Rainer Zietlow i njegova ekipa Challenge 4 u nedelju 21. septembra 2014. kreću na put u Volkswagen Touaregu, a cilj im je da u što kraćem roku pređu udaljenost od Severnoga rta (Nordkapp) u Norveškoj do Rta Agulhas u Južnoj Africi, a tokom koga nameravaju da za manje od deset dana pređu 17.752 kilometara i tako postave novi svetski rekord.

 (Dalje)



VIDEO: Lancia 037 Group B

18 Sep 2014 - 21:29 Video Link


Kako prenosi Tanjug, ograničenja na uvoz automobila u Rusiju, kao znak odmazde za sankcije koje su SAD i Evropska unija uvele Moskvi, mogla bi snažno da pogode japanske ekonomske interese, ali i situaciju na japanskom tržištu. To je danas izjavio direktor japanske konsultantske kompanije Jusuke Ocubo.

 (Dalje)