
Sem Hartgea, i Sportec je na Salonu automobila u Ženevi predstavio kit za pojačanje BMW-a M135i.

Nemački tjuner Hartge je predstavio paket za pojačanje šestocilindričnog motora u modelu BMW M135i / M135i xDrive.

I Schwabenfolia u svojoj ponudi ima paket za modifikaciju aktuelnog Chevrolet Camara SS.

Indijski Tata Motors se na Salonu automobila u Ženevi pojavio i sa doteranom Ariom, modelske godine 2013.
Chang´an Eado XT

Kineski Chang´an je model Eado u sedan verziji na tamošnjem tržištu lansirao u martu prošle godine, dok će tokom 2013. svetlost dana ugledati i njegova hatchback XT varijanta.

Kompanija Ford je potvrdila da će na evropsko tržište plasirati Mustang sa četvorocilindričnim 2,3 litarskim motorom.

Na štandu RUF-a na ovogodišnjem sajmu automobila u Ženevi je i dorađena verzija Porsche Boxstera (serije 981).

Tehnološka firma "Herman" predstavila je na Sajmu automobila u Ženevi interaktivno vetrobransko staklo, za koje stručnjaci firme tvrde da automobil na bezbedan način pretvaraju u mobilnu kancelariju.

Fabrika Fijat automobili Srbija (FAS) od aprila uvodi treću smenu, a do kraja godine će zaposliti još 800 radnika, piše list "Danas".

Švedski proizvođač automobila „Volvo“, koji je u vlasništvu kineskog „Džilija“, najavio je poseban uređaj na svojim vozilima koji će detektovati bicikliste, čime će se sprečiti teške saobraćajne nesreće.

Kako je i bilo najavljeno u novembru prošle godine, manufaktura iz Altenburga u Nemačkoj, poznata po zaista ekskluzivnim supersportskim automobilima, nastaviće s radom.

PSA Peugeot Citroen i kazahstanska kompanija Agromas Holding su danas u Parizu potpisali ugovor o sklapanju i prodaji Peugeotovih vozila u Kazahstanu.