
Kada su 1996-te godine u Srbiju Pavle Komnenović i Milovan Vesnić doterali svoje Alfe 155 STW započela je era koja nam je svima omogućila da na stazama ex-Jugoslavije uživamo prvenstveno u izistinskom trkanju pravih majstora volana a zatim i u samoj pojavi trkačkih automobila od kojih zastaje dah. Snaga, brzina, zvuk sirovog metala, sve je bilo tu. Sada, gotovo dvadeset godina kasnije, nakon kraha regionalnog kupa i u sveopštoj besparici Balkan koji je bio poslednje utočište moćnih bolida u naletu kupaca sa zapada ostaje bez istih.

Kako prenosi Tanjug, američka kompanija Ford najavila je opoziv oko 370.000 modela iz 2005. i 2011. sa teritorije Severne Amerike zbog problema u sistemu za upravljanje vozilom.

Jedan od najpoznatijih i najuticajnijih automobilskih dizajnera u 21. veku, Chris Bangle, smatra da je izgled savremenih automobila plod "manirizma" onih koji ih oblikuju. Prema njegovom mišljenju, dizajneri "tapkaju u mestu" oslanjajući se previše na iste pristupe i elemente koje su koristili u prošlosti.

Nova vizura Frankfurta na Majni: Audi, za posetioce Međunarodnog sajma automobila (IAA) u Frankfurtu, ponovo priprema spektakularnu arhitekturu
Specijalno napravljena za ovaj sajam, zgrada poziva posetioce da u obzir uzmu odlike gradske mobilnosti, s neobične tačke gledišta. Unutar zgrade, neboderi i cele gradske četvrti pružaju se sa plafona i kreiraju "viseće gradove". Posetioci, koji će se prošetati ovim paviljonom, iskusiće različite zahteve buduće mobilnosti i Audijeve tehnološke inovacije.

Kako prenosi Tanjug, američki proizvođač automobila Ford će u septembru na nedelju dana obustaviti proizvodnju u Rumuniji, u skladu sa padom tražnje na evropskom tržištu.

Maserati je saopštio da je širom sveta dobio oko 17.000 narudžbina za svoje automobile tokom prvih sedam meseci 2013. godine.

Policija u gradu Gold Koust, smeštenom na istočnoj obali Australije, zaustavila je automobil kojim je sedmogodišnji dečak pokušavao da svog pijanog oca odveze nazad u hotel, a sve se to dogodilo u ranim jutarnjim časovima.

Prema najnovijim vestima koje stižu iz McLarena, od 375 planiranih primeraka modela P1, potencijalnim kupcima je na raspolaganju ostalo svega njih nekoliko.

Nedavno je već bilo reči o odlaganju početka proizvodnje električnog automobila SP:01 iz američkog Detroit Electrica, i to zbog toga što još uvek nisu uspeli da obezbede proizvodno postrojenje u kome bi se proizvodio ovaj automobil.

Nemački proizvođač superautomobila Gumpert zvanično je propao nakon što je novi investitor odbio da uloži sredstva u posrnulu kompaniju, otkrio je vođa stečajnog postupka, Gorge Scheid. Kako tvrde nemački mediji, Gumpert je ostao bez sredstava koja bi mu omogućila proizvodnju vozila u bliskoj budućnosti pa je uručen otkaz 19-orici preostalih radnika.

U Land Roveru su odlučili da tri svoja nova hibridna Range Rovera pošalju na putovanje dugo 16.013 kilometara pod nazivom Silk Trail 2013 (Put svile).

Kineski proizvođač automobila, Geely, vlasnik kompanije Volvo, želi da započne izvoz vozila na teritoriji SAD do 2016. godine.

Kako prenosi Tanjug, globalno tržište automobila će nastaviti da se širi u narednim godinama, predvođeno pre svega Kinom u kojoj će se prodaja automobila udvostručiti do 2019. godine. To pokazuju rezultati istraživanja konsultantske kuće PwC.

Sa hromiranim maskama i velikim felnama, danas nije teško primetiti Cadillacove modele. Ipak, malo koji se može porediti sa junakom naše današnje priče, koji dolazi obučen u odelo od 24-karatnog zlata.

Steve Saleen, čelni čovek i vlasnik firme, najavio je da će 2015. na tržište izbaciti model baziran na konceptu S5S Raptor (na slici), koji će se nametnuti kao direktan konkurent sportistima poput Ferrarija 458 i McLarena MP4-12C.