
Apelacioni sud u Njujorku odobrio je noćas da se američka automobilska industrija "Krajsler" proda italijanskom "Fijatu", sa tim da će taj sud sačekati još do ponedeljka da vidi da li će se neko možda žaliti na takvu transakciju.

Fabrika automobila u Kragujevcu objavila je konkurs za zapošljavanje radnika u pogonu Lakirnice zbog povećanog obima proizvodnje "punto" automobila i uvođenja rada u više smena.
Stiže i MG6 sedan

Na poslednjem Salonu automobila u Šangaju (2009 Shanghai Auto Show, od 20. do 28. aprila), novi kineski vlasnik brenda MG održao je svetsku premijeru novog modela MG6, a sada su se pojavili i renderinzi ovog automobila i u verziji klasične limuzine.

Prodaja novih putničkih automobila u Hrvatskoj u prvih pet meseci ove godine opala je za više od 46 odsto u odnosu na isti period prošle godine, objavila je agencija za istraživanje tržišta "Promocija Plus".

Iz nemačke tjuning kuće ABT Sportsline je stigao i modifikovani Audi A3, koji je u skladu sa njihovim načinom obeležavanja dobio ime ABT AS3, ali i atraktiviji izgled i pojačane motore.

Nekako u senci svih priča o njegovim finansijskim problemima, otpuštanju radnika, smanjenju dilerske mreže i prodaji pojedinih brendova, General Motors je krajem maja obeležio i jedan jubilej.
Ford sa dodatnim popustom 6. i 10. juna

Grand Motors, generalni uvoznik Fordovih vozila (www.ford.rs), u svom centru na Novom Beogradu i dilerskoj mreži u Subotici, Novom Sadu, Čačku i Nišu 6. i 10. juna, u danima kada se odigravaju kvalifikacione utakmice za odlazak na Svetsko prvenstvo u fudbalu, nudi ograničenu količinu vozila izloženih u prodajnim salonima sa dodatnim popustom, dok su za najsrećnije kupce obezbeđeni i posebni pokloni – dresovi i lopte sa potpisima naših reprezentativaca i selektora, Radomira Antića.

"Fijat" je i dalje zainteresovan za nemački "Opel", izjavio je danas generalni direktor te italijanske automobilske industrije Serdjo Markione.

Nemački "Porše" najavio je da će zatražiti pomoć nemačke vlade u iznosu od 1,75 milijardi evra za popunjavanje ogromnih finansijskih rupa, izjavio je zvanični predstavnik kompanije.

Američki General Motors nastavlja sa prodajom svojih brendova pa je sada na red došao i Saturn, koji ja Evropljanima najviše poznat po tome što Amerikancima pod svojim imenom prodaje neke od Opelovih modela.

Subaru je i zvanično najavio da će njihov plug-in elektroauto Stella EV konačno biti dostupan japanskim kupcima krajem jula ove godine (za ovu godinu se inače planira proizvodnja serije od samo 170 komada).
Mercedes roadshow u Beogradu od 8. do 13. juna

Predstavništvo Mercedes-Benza (www.mercedes-benz.rs) najavilo je da će u Beogradu, od 8. do 13. juna, u okviru velike Dajmler roud šou kampanje, organizovati promociju putničkih i komercijalnih vozila.

Nakon što je Hondin hibridni model Insight sa 10.481 plasiranim primerkom bio najprodavaniji automobil u Japanu tokom aprila (što je prvi put da se jedan hibridni automobil tamo našao na čelnoj poziciji), i u maju je jedan hibrid zauzeo prvo mesto na tržištu Zemlje izlazećeg sunca – nova Toyota Prius.