
Škoda je nedavno objavila da je prestala sa proizvodnjom dosadašnje verzije modela Octavia Tour (u stvari prva generacija Octavije koja se pojavila još 1996. godine i koja je i nakon dolaska druge Octavie 2004. ostala u ponudi).
Otvoren "Agrohim" novi prodajno servisni centar Hyundai vozila u Nišu

U Nišu je 29.09.2010. god. otvoren novi prodajno-servisni centar Hyundai vozila u Srbiji. Objekat se prostire na 880 kvadratnih metara i sačinjava ga prodajni salon, savremeno opremljen servis sa magacinom rezervnih delova i kancelarijski prostor.
Kia Sportage Mild Hybrid concept u Parizu

Pored POP concepta i evropske premijere nove Optime, Kia na Salonu autombila u Parizu predstavlja i koncept Sportage Mild Hybrid.

Kao što je bilo i najavljeno, Renault je na Salonu u Parizu i zvanično promovisao doteranu Lagunu treće generacije, modelske godine 2011.

Tjuning kuća Delta4x4 se pobrinula za atraktivniji izgled Volkswagenovog pick-up modela Amarok, dok pojačanje snage njegovog TDI dizel motora nije deo ove ponude.

SR Auto Group je opet doterao Audi R8 koji je ovoga puta nazvan R8
"Dioné" (pre toga je predstavljen SR Audi R8 Militar). (Dalje)

Američka filijala nemačkog BMW-a najavila je da će opozvati na tehnički pregled oko 200.000 luksuznih vozila u Severnoj Americi zbog popravke mogućeg problema sa izlivanjem tečnosti u sistemu za kočenje na različitim modelima vozila.

Kompanija "Iran Kodro", najveći proizvođač kola na Bliskom istoku, predstavila je svoj prvi hibridni automobil, objavili su lokalni mediji, navodeći da će se novo vozilo "samand LX" naći na tržištu u martu.

U Kraljevu (na sajamskom prostoru kraj Ibra, na samo 500 metara od strogog centra grada) se održava prvi sajam automobila pod nazivom KV CAR SHOW.

Prodaja automobila Toyota Motor Corp. u Kini premašiće prodaju u Evropi prvi put u istoriji.

Na Salonu u Parizu Ford pored novog Focusa predstavlja još nekoliko noviteta.
Marutijevi modeli u Indiji i sa znakom VW-a i Škode?

Nemci su u decembru prošle godine sa Suzukijem sklopili dogovor o dugoročnom strateškom partnerstvu (Volkswagen je takođe preuzeo i skoro petinu akcija japanske kompanije), a jedan od rezultata te saradnje bi trebalo da bude i urbani crossover na bazi novog Suzukija SX4.